Mārtiņš Ozoliņš

Diriģents

MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ kopš 2013. gada ir LNO galvenais diriģents. Absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas Kordiriģēšanas nodaļu pie prof. Edgara Račevska un prof. Imanta Rešņa simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi. Papildinājis profesionālo meistarību pie Helmuta Rillinga, Gintara Rinkēviča un Vasilija Sinaiska. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs kopš 2010. gada. Prestižā Jormas Panulas IV starptautiskā diriģentu konkursa, kā arī vairāku citu starptautisku konkursu laureāts.

Kā viesdiriģents sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Kauņas Simfonisko orķestri, Leipcigas Gewandhaus orķestri, Tamperes Filharmonijas simfonisko orķestri, Triestes Verdi teātra orķestri. Mārtiņš Ozoliņš koncertējis un piedalījies viesizrādēs Maskavā, Mehiko, Tamperē, Triestē, Katānijā, Maskatā, Leipcigā, Gdaņskā u. c. Bijis pūtēju orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs (2011–2015).

Būdams LNO diriģents kopš 2005. gada, iestudējis operas “Nāra”, “Mīla uz trim apelsīniem”, “Manona Lesko”, ”Rigoleto”, “Makbets”, operas “Cara līgava” koncertuzvedumu, kā arī baletus “Bīstamie sakari”, “Radīšana”, “Sapnis vasaras naktī”, “Karlsons lido...”, “Romeo un Džuljeta” un “Bolero...”. Mārtiņa Ozoliņa repertuārā ir arī operas “Dēmons”, “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”, “Jevgeņijs Oņegins”, “Pīķa dāma”, baleti “Riekstkodis”, “Gulbju ezers”, “Pelnrušķīte” u. c. 2017. gadā kā viesdiriģents vadījis Džuzepes Verdi operas Traviata izrādes Ķīnā – Lielajos teātros Tjaņdziņā un Harbinā. 

 

Tuvākās izrādes

Šodien, 19:00 Fausts Diriģents
29. aprīlis, 19:00 Bolero... Muzikālais vadītājs un diriģents
6. maijs, 19:00 Pērs Gints Muzikālais vadītājs un diriģents
10. maijs, 18:00 Tanheizers Muzikālais vadītājs un diriģents
30. maijs, 19:00 Gulbju ezers Diriģents
9. jūnijs, 19:00 Turaidas Roze Muzikālais vadītājs un diriģents
14. jūnijs, 19:00 Turandota Diriģents
15. jūnijs, 19:00 Dons Paskvāle Muzikālais vadītājs un diriģents

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu