Andris Veismanis

Diriģents

ANDRIS VEISMANIS ir Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētāja padomnieks mākslinieciskajos jautājumos un opernama diriģents; Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, kā arī Rīgas kamerkora Ave Sol un Vidzemes kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs.

Absolvējis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kordiriģēšanas nodaļu prof. Imanta Kokara klasē, maģistrantūru prof. Jāņa Dūmiņa klasē. Studējis simfonisko diriģēšanu pie prof. Jurija Simonova un specializējies senajā mūzikā pie Viljama Kristī. No 1989. līdz 1997. gadam aktīvi koncertējis ar paša izveidoto kamerkori Sacrum, saņemot Grand Prix starptautiskā konkursā Budapeštā par Ferenca Lista mūzikas albuma Via Crucis ieskaņojumu. No 1997. līdz 2006. gadam bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais kormeistars.

Andris Veismanis saņēmis Lielo mūzikas balvu par Henrija Pērsela operas Didona un Enejs iestudējumu 1993. gadā un Georga Frīdriha Hendeļa operas Alčīna iestudējumu 1998. gadā. Blakus operu un baletu iestudējumiem viņa repertuārā nozīmīga vieta arī Johana Sebastiana Baha un Georga Frīdriha Hendeļa pasijām un oratorijām. Diriģents sadarbojies ar daudziem izciliem solistiem, tajā skaitā Elīnu Garanču, Annu Ņetrebko, Monseratu Kavaljē, Maiju Kovaļevsku, Aleksandru Antoņenko, Kristīni Opolais un citiem.

Andris Veismanis koncertējis Taivānā, Dienvidamerikā, ASV, Honkongā, Kanādā, Krievijas Lielajā teātrī un daudzviet Eiropā. Diriģējis vairāku latviešu komponistu darbu pirmatskaņojumus un ierakstījis vairākus mūzikas albumus ar vadošajiem Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mūziķiem. Sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestriem Kremerata Baltica un Sinfonietta Rīga, Liepājas simfonisko orķestri un citiem Latvijas orķestriem.

 

 

 

Tuvākās izrādes

27. oktobris, 18:00 Putnu opera Muzikālais vadītājs un diriģents, Muzikālais vadītājs un diriģents
7. novembris, 19:00 Trīs musketieri Muzikālais vadītājs un diriģents
1. decembris, 18:00 Putnu opera Muzikālais vadītājs un diriģents, Muzikālais vadītājs un diriģents
11. decembris, 19:00 Spēlēju, dancoju Diriģents

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu