Vadība

Zigmars Liepiņš Valdes priekšsēdētājs Nosūtīt e-pastu
Daina Markova Valdes locekle Nosūtīt e-pastu
Inese Eglīte Valdes locekle Nosūtīt e-pastu
Mārtiņš Ozoliņš Galvenais diriģents Nosūtīt e-pastu
Aivars Leimanis Baleta mākslinieciskais vadītājs Nosūtīt e-pastu
Andris Veismanis Valdes priekšsēdētāja padomnieks mākslinieciskajos jautājumos Nosūtīt e-pastu
Nellija Tabune Finanšu direktore Nosūtīt e-pastu
Astra Irmeja-Šēfere Mākslinieciskās darbības plānošanas un producēšanas daļas vadītāja Nosūtīt e-pastu
Valdis Francis Apsaimniekošanas departamenta vadītājs Nosūtīt e-pastu
Guntars Krūmiņš Tehniskais direktors Nosūtīt e-pastu
Līga Zariņa Mārketinga un komunikācijas direktore Nosūtīt e-pastu
Dace Rungēvica Juridiskās un personāla daļas vadītāja Nosūtīt e-pastu

Zigmars Liepiņš ir VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” valdes priekšsēdētājs no 2013. gada. Absolvējis Liepājas mūzikas vidusskolu (1971) un Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju (Ilzes Graubiņas klavieru klase, 1976). Latvijas Komponistu savienības biedrs kopš 1987. gada.

Bijis taustiņinstrumentālists, dziesmu autors un vadītājs estrādes mūzikas grupās “Modo” (vēlāk pārdēvētā par “Opus”) un “Zvaigznīte”. Līdztekus darbībai populārās mūzikas žanrā Z. Liepiņš radījis mūziku filmām un teātra izrādēm. Rokoperas “Lāčplēsis”, operu “Parīzes Dievmātes katedrāle” un “No rozes un asinīm” (“Turaidas Roze” 2. redakcijā) autors. Z. Liepiņa jaunāko izvērstās formas darbu klāstā izceļams Koncerts vijolei ar orķestri un komponista veltījums Japānas zemestrīcē cietušajiem – Transcendentālā oratorija.

Firmas ''Showimpex'' direktors (1989 – 1992), skaņu ierakstu studijas ''L&M'' direktors (1991 – 1995), a/s Radio SWH prezidents un līdzīpašnieks (1992 – 2007). No 2013. gada VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” valdes priekšsēdētājs.

Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni (IV šķira, 2002); saņēmis Lielo mūzikas balvu par operu “Parīzes Dievmātes katedrāle”(1997).

Z. Liepiņa kā amatpersonas pilnvaru termiņš ir 2019. gada 3. novembris. Amatus citās kapitālsabiedrībās neieņem. Brīvi pārvalda latviešu, angļu un krievu valodu.


Daina Markova ir VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” valdes locekle kopš 2013. gada.

Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas, iegūstot maģistra grādu muzikoloģijā. Studējusi mediju mākslu, norvēģu valodu un literatūru Oslo Universitātē Norvēģijā.

Daina Markova strādājusi VSIA “Latvijas Televīzija” kā raidījumu autore, žurnāliste, scenāriste un producente, kā arī raidījumu formātu veidotāja. LTV bijusi mūzikas programmu daļas vadītāja, bet no 2005. līdz 2013. gadam – LTV1 kultūras, izklaides un bērnu programmu satura redaktore.

Daina Markova piedalījusies daudzu nozīmīgu kultūras notikumu projektos LTV: bijusi vairāku Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku atspoguļojumu producente, raidījumu cikla “Teātris.zip” autore, projekta “Dzimuši Rīgā” 2014. gada programmas “Rīga 2014” idejas autore, viena no raidījuma “100g kultūras” formāta un zīmola autorēm, mūzikas raidījuma “Op.5” autore un producente, daudzu klasiskās mūzikas koncertu un festivālu televīzijas producente. Piedalījusies starptautiskos klasiskās mūzikas projektos sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju savienību.

Šobrīd Daina Markova ir arī starptautiskās opermākslas asociācijas “Opera Europa” Audiovizuālās padomes locekle un starptautiskās “Mūzikas un Mediju asociācijas IMZ” ( “IMZ International Music + Media Centre”) vēstniece.

Kopš 2015. gada Latvijas Nacionālā opera uzsākusi izrāžu pārraides starptautiskajās operas platformās OPERAVISION.EU un “ARTE Opera Season”. Daina Markova ir šo projektu vadītāja.

Daina Markovas kā amatpersonas pilnvaru termiņš ir 2019. gada 10. septembris. Amatus citās kapitālsabiedrībās neieņem. Brīvi pārvalda latviešu, angļu un krievu valodu.


Inese Eglīte ir VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” valdes locekle no 2013. gada.

Absolvējusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāti kā angļu valodas filologs un ieguvusi MBA grādu uzņēmumu un iestāžu vadībā RTU Rīgas Biznesa skolā (sadarbībā ar Bufalo universitāti ASV un Otavas universitāti Kanādā).

Inese Eglīte darbojusies vairāku ražošanas un pakalpojumu nozares līderu uzņēmumu (Latvijas Balzams, Valmieras piens u. c.) vadībā. Viņas pārziņā bijusi uzņēmumu ilgtermiņa stratēģijas izstrāde un īstenošana, produktu portfeļa attīstība, projektu vadība un inovācijas uzņēmumā, kā arī jaunu produktu izstrāde un mārketinga komunikācijas ilgtermiņa stratēģiju izstrāde un virsvadība, kopumā aptverot vairāk nekā 20 gadu pieredzi biznesa vidē un piecu gadu pieredzi Latvijas Nacionālās operas un baleta stratēģisko projektu ieviešanā.

Kopš 2001. gada Inese Eglīte ir Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja; no 2008. līdz 2010. gadam bijusi arī MBA programmas akadēmiskā direktore.

Ineses Eglītes kā amatpersonas pilnvaru termiņš ir 2019. gada 10. septembris. Amatus citās kapitālsabiedrībās neieņem.

Brīvi pārvalda latviešu, angļu, krievu un zviedru valodu.

Ritināt uz augšu