Izvēlne
EN

Kaspars Ādamsons

Diriģents

KASPARS ĀDAMSONS absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu kordiriģēšanā, kā arī papildinājis zināšanas diriģēšanā pie senās mūzikas speciālista prof. Ērika van Nevela Lēvenas Mūzikas augstskolā Beļģijā. 2011. gadā Kaspars absolvēja Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmiju, iegūstot maģistra grādu orķestra diriģēšanā, savukārt 2012. gada vasarā Kaspars pabeidza studijas Karaliskajā Stokholmas Mūzikas koledžā, papildinot orķestra diriģēšanas prasmes pie profesoriem Daniela Hārdinga, Sesīlijas Rīdingeres Alīnas, B. Tomija Andešsona, u.c.

Kaspars Ādamsons ir Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora Sōla, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs. Kaspars LNOB bijis baleta Vijs. Šausmu naktis muzikālais vadītājs un diriģents, diriģējis operas Iemūrētie, Putnu opera, Simons Bokanegra, Dons Žuans, opereti Jautrā atraitne, kā arī baletus Trīs draugi un Bahčisarajas strūklaka, no 2014. līdz 2018. gadam Kaspars bijis LNO kora kormeistars.

Kaspars Ādamsons ir sadarbojies ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Orķestri Rīga, Igaunijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Jēvles un Umeo simfoniskajiem orķestriem, Dālarnas kamerorķestri, Gotlandes un Linčepingas pūtēju orķestriem. Ir Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku (2013, 2018, 2023), kā arī Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku (2010, 2015, 2021) virsdiriģents, lielkoncerts Tīrums. Dziesmas ceļš mākslinieciskais vadītājs (2023). Nominēts Lielajai mūzikas balvai 2014 kategorijā Gada jaunais mākslinieks un saņēmis publikas simpātijas balvu.

 

Foto: Laura Šūlmeistere

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu