Festivāls

Kopš dibināšanas 1998. gadā, Rīgas Operas festivāls ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, kuru gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan citu valstu skatītāji. Ik gadus Rīgas Operas festivāls piedāvā noskatīties sezonas jauniestudējumus, iepriekšējo sezonu spilgtākos iestudējumus, baudīt kādu lielās formas vokāli instrumentālo darbu, tikties ar iemīļotiem pašmāju solistiem un spožām ārzemju zvaigznēm, kā arī atcerēties saviļņojošākos mirkļus, baudot visskaistākās operu melodijas! 2016. gada festivāls būs veltīts tikai vienam komponistam – ģeniālajam itāļu romantiķim Džuzepem Verdi.

PROGRAMMA

1. jūnijs 19:00-22:00 Rigoleto

2. jūnijs 19:00-21:45 Traviata

3. jūnijs 19:00 Makbets

4. jūnijs 19:00-22:35 Aīda

5. jūnijs 19:00-22:20 Trubadūrs

8. jūnijs 19:00-22:20 Trubadūrs

9. jūnijs 19:00-22:00 Rigoleto

10. jūnijs Fri 19:00-21:45 Traviata

11. jūnijs 19:00 Makbets

12. jūnijs 19:00 Galā koncerts

 

Rīgas Operas festivāla patrons


Džuzepe Verdi 

RIGOLETO

opera trīs cēlienos

Diriģents Mārtiņš Ozoliņš

Režisore Margo Zālīte

Scenogrāfe Aīda Leonora Gvardija

Kostīmu māksliniece Liene Dobrāja

Izvirtušā dzīves baudītāja Hercoga ciniskajam ākstam Rigoleto ir noslēpums – mīļotā meita Džilda. Hercogs, kam svēts nav nekas, pavedina jaunavu. Dziļi sāpinātā tēva atriebība pavēršas pret viņu pašu... Džuzepes Verdi opera „Rigoleto” grandiozus panākumus guva jau pirmizrādē 1851. gadā Venēcijā un kopš tā laika skatītāju mīlestība tikai augusi, ierindojot šo meistardarbu starp pasaulē atzītākajām operām.


 

Džuzepe Verdi 

TRAVIATA

opera trīs cēlienos

Diriģents Tadeušs Voicehovskis

Režisors Andrejs Žagars

Scenogrāfs Andris Freibergs

Kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka

Kurtizāne Violeta netic īstai mīlestībai. Taču tad viņa satiek jauno, kaislīgo Alfredo. Mīlētāju laimei nav lemts ilgs mūžs – viņiem pretī stājas visa sabiedrība ar tās liekulīgajiem morāles standartiem un Violetas traģiskā slimība... Iestudējuma darbība notiek Parīzē 20. gadsimta 50. gados.


Džuzepe Verdi

AĪDA

opera četros cēlienos

Diriģents Ģintars Rinkevičs

Režisore inscenētāja Māra Ķimele

Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Ilmārs Blumbergs

Viens no pasaules opermākslas šedevriem, Džuzepes Verdi vēlīnais meistardarbs opera "Aīda" ir krāšņs kā pati dzīve, kurā līdzās pastāv gaisma un tumsa, mīlestība un ienaids, triumfs un sakāve, cerības un nāve. Jau vairāk nekā 140 gadus etiopiešu princeses un ēģiptiešu karavadoņa mīlas stāsts atdzimst visas pasaules operteātros, dažādu tautu un paaudžu klausītājiem apliecinot dzīves augstākā spēka Mīlestības uzvaru.

 


Džuzepe Verdi

TRUBADŪRS

opera trīs cēlienos

Diriģenti Aleksandrs Viļumanis, Jānis Liepiņš

Režisors Andrejs Žagars

Scenogrāfs Reinis Dzudzilo

Kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka
 

Čigāniete Azučena, kuras māte savulaik tika sadedzināta sārtā, vēlas atriebties grāfa Lunas dzimtai par pieredzētajām ciešanām. Viņa nolaupa vienu no grāfa dēliem un uzaudzina to kā savu bērnu, turpinot kaldināt atmaksas plānus. Daudzus gadus vēlāk, starp čigāniem uzaugušais trubadūrs Manriko nenojauš, ka sīvākais sāncensis ceļā uz mīļotās sievietes sirdi, jaunais grāfs Luna, ir viņa paša brālis...Trubadūrs nodrošināja Džuzepem Verdi grandiozus panākumus, un savu vietu operteātru zelta repertuārā šis darbs saglabājis līdz mūsdienām. To nodrošina operas lieliskā, ekspresīvā mūzika: saviļņojošajās ārijās un krāšņajos ansambļos pārliecinoši izpaužas varoņu jūtu spēks un psiholoģiskais patiesīgums.


Džuzepe Verdi

MAKBETS

Muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš

Diriģents Aigars Meri

Režisors Viesturs Meikšāns

Scenogrāfs Reinis Suhanovs

Kostīmu mākslinieks MAREUNROL'S

Uzvarām vainagotais karavadonis Makbets uzklausa triju raganu pareģojumu, ka reiz viņš kļūs par Skotijas karali. Makbetu un viņa sievu pārņem nevaldāma varaskāre, taču ceļš uz troni izrādās asinīm slacīts un ved vien uz neprātu un nāvi... Makbets ir Džuzepes Verdi desmitā opera un pirmā, kurai iedvesmu sniegusi Viljama Šekspīra daiļrade, par ko komponists jūsmoja kopš agras jaunības. Režisors Viesturs Meikšāns un scenogrāfs Reinis Suhanovs skatītājiem pazīstami ar Kristapa Pētersona operas-lekcijas Mihails un Mihails spēlē šahu jauniestudējumu, kas saņēmis virkni dažādu apbalvojumu.

Ritināt uz augšu