Izvēlne
EN

Raimonds Martinovs

Vadošais baleta solists

RAIMONDS MARTINOVS iesāka savas baleta gaitas Austrijas baletskolā Vīnē. 2000. gadā absolvējis Rīgas Horeogrāfijas skolu. 2014. gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis profesionālo bakalaura grādu horeogrāfijā. Izglītību papildinājis Anaheimas (ASV) baleta vasaras kursos un Starptautiskajā Bartolīna baleta seminārā Dānijā.

Latvijas Nacionālā baleta trupai pievienojies 2000. gadā. Viņa repertuārā ir vadošās lomas visos klasiskajos baletos un laikmetīgajos iestudējumos. Kopš 2010. gada strādā arī kā horeogrāfs. Ar LNOB baleta trupu viesojies Lielbritānijā, Izraēlā, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Portugālē, Vācijā, Šveicē u.c. 

Ar Uļjanu Lopatkinu piedalījies baleta tūrēs pa Krieviju un Eiropu, izpildot klasisko baleta repertuāru. Dejojis Keiptaunas un Johannesburgas pilsētu baleta trupu iestudējumos. Viesojies arī Amerikā, Dienvidkorejā, Japānā un Dienvidāfrikā.

Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, kā arī vairāku konkursu laureāts: 2005. gadā kļuvis par Starptautiskā Ņujorkas baleta konkursa diplomandu; 2007. gadā saņēmis Spēlmaņu nakts balvu kategorijā Gada baleta mākslinieks; 2008. gadā ieguvis bronzas medaļu I Starptautiskajā Dienvidāfrikas baleta konkursā; saņēmis Latvijas Gāzes Gada balvu operai kā Labākais baleta solists (2011).

Balets Džungļu grāmata ir pirmais Raimonda Martinova pilna apjoma iestudējums. Mākslinieks radījis horeogrāfijas deju lielizrādei Abas malas (2018), kā arī mazāka formāta darbus – Tu un es (2017), Kāda mākslinieka mūžs (2014, diplomdarbs), Gredzens (2016), The Box (2013), Vienlīdzība (2012), Izstādes gleznas (2015), Duets (2022) un daudzus citus darbus.

Kopš 2016. gada strādā arī kā pedagogs un repetitors Latvijas Nacionālajā un ir horeogrāfa asistents gan operas, gan baleta izrādēs mājās un ārzemēs.

 

Tuvākās izrādes

31. maijs, 19:00 Serenāde. Carmina Burana Solisti
2. jūnijs, 18:00 Dons Kihots Espada

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu