Izvēlne
EN

Inga Šļubovska-Kancēviča

Soprāns

Soprāns INGA ŠĻUBOVSKA-KANCĒVIČA ir viena no beidzamo gadu vadošajām operu un koncertu dziedātājām Latvijā, to apliecinājusi arī Latvijas Nacionālās operas Labākās solistes gada balva (2009). Vairāku starptautisku konkursu laureāte. Līdzās gandrīz 40 operlomām, kas uzkrātas Latvijas Nacionālajā operā, dziedātāja ir pieprasīta starptautiskos festivālos, vokālsimfonisku darbu uzvedumos Latvijā un ārzemēs, operu un klasisko operešu izrādēs un solokoncertos. Viņas balsij komponējuši vairāki latviešu komponisti, viņu skaitā Arturs Maskats, Laura Gustovska, Ingmars Zemzaris, Pēteris Vasks un Vilnis Šmīdbergs.

Inga Šļubovska-Kancēviča ieguvusi maģistra grādu (2004) Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, mācoties Anitas Garančas klasē. Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2008. gada. Dziedones spilgtāko operlomu skaitā ir Violeta Valerī (Traviata), Donna Elvīra (Dons Žuans), Norīna (Dons Paskvāle), Adīna (Mīlas dzēriens), Rozīna (Seviljas bārddzinis), Suzanna (Figaro kāzas), Mizete (Bohēma), Laureta (Džanni Skiki), Lučija (Lucia di Lammermoor), Džilda (Rigoleto), Naneta (Falstafs), Nineta (Mīla uz trim apelsīniem), kā arī Adele operetē Sikspārnis un Hanna Glavarī operetē Jautrā atraitne.

Vokālsimfonisku darbu uzvedumos Inga Šļubovska-Kancēviča sadarbojusies ar Karelu Marku Šišonu, Jonu Sturgordu, Andresu Mustonenu, Jiri Alpertenu, Nikolaju Aleksejevu, Zbigņevu Gracu, Modestu Pitrenu, Gintaru Rinkeviču, Māri Sirmo, Sigvardu Kļavu, Mārtiņu Ozoliņu, Andri Pogu, Jāni Liepiņu, Gunti Kuzmu un citiem māksliniekiem. Dziedātājas balss skanējusi tādos darbos kā Onegēra Nāves dejas, Mocarta Rekviēms, Exultate jubilate, Baha Augstā mesa un Magnifikāts, Brāmsa Vācu rekviēms, Tipeta Mūsu laika bērns, Zigmara Liepiņa Transcendentālā oratorija un Mesa 2020 u.c. Uzstājusies Dānijā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Ungārijā, Vācijā, Kanādā, Spānijā, Rumānijā, Monako, ASV, Lielbritānijā, Zviedrijā, Grieķijā un Turcijā. Ingas Šļubovskas-Kancēvičas koncertrepertuārs aptver baroka mūziku, Vīnes klasiķus, vācu, franču latviešu romantiskās mūzikas autorus, kā arī 20. gadsimta mūziku.

 

 

Tuvākās izrādes

Šodien, 19:00 Dons Žuans Donna Elvīra
1. marts, 19:00 Karmena Fraskita
2. marts, 15:00 Solveiga kabarejā Soprāns
7. marts, 19:00 Jautrā atraitne Hanna Glavari
15. marts, 19:00 Serenāde. Carmina Burana Soprāna solo
16. marts, 18:00 Putnu opera Kanārijputniņš Pipinella
20. marts, 19:00 Fausts Margarēta
28. marts, 18:00 Dons Karloss Balss no Debesīm
30. marts, 15:00 Dons Karloss Balss no Debesīm

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu