Normunds Vaicis

Diriģents

NORMUNDS VAICIS absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas skolu, vēlāk –Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot izglītību kora, operas un simfoniskā orķestra diriģēšanā. Riharda Glāzupa, Vasilija Sinaiska, kā arī Jurija Simanova un Iļjas Musina skolnieks. 1998. gadā saņēmis Ziemeļungārijas simfoniskā orķestra balvu The Favourite Conductor.

Latvijas Nacionālajā operā debitējis 1990. gadā ar Džuzepes Verdi operu Otello, un šodien ir viens no pieredzes bagātākajiem LNO diriģentiem. Viņa repertuārā ir operas Traviata, Rigoleto, Nabuko, Masku balle, Norma, Seviljas bārddzinis, Pajaci, Zemnieka gods, Māsa Andželika, Madama Butterfly, Karmena, Klīstošais holandietis, Dēmons, operete Sikspārnis u.c.

Normunds Vaicis regulāri sadarbojies ar Latvijas Filharmonijas kamerorķestri un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, sešus gadus vadījis E. Dārziņa speciālās mūzikas skolas simfonisko orķestri, uzstājies kopā ar Liepājas simfonisko orķestri. Ir vairāku latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņotājs. Daudzi Normunda Vaiča diriģētie koncerti translēti Latvijas Radio un Televīzijā, kā arī Euro Radio.

Diriģents piedalījies M. Rostropoviča čello festivālā Rīgā, Verdi operu festivālā Igaunijas Nacionālajā operā, Dalhallas festivālā Zviedrijā, kā arī festivālos Somijā, Francijā un Spānijā. Koncertējis Vācijā, Itālijā, Beļģijā, Polijā, Krievijā, Ķīnā un citviet.

 

Tuvākās izrādes

17. augusts, 19:00 Traviata Diriģents
28. oktobris, 19:00 Dons Paskvāle Diriģents
4. novembris, 12:00 Mūzikas skaņas Diriģents

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu