Zanda Švēde

Mecosoprāns

Latviešu mecosoprāns Zanda Švēde nesen beigusi trīs gadu programmu Sanfrancisko operā kā Adlera stipendijas ieguvēja. 2017./2018. gada sezonā viņa debitēs Čikāgas Liriskajā operā ar Madalēnas lomu operā Rigoleto un Grimgerdas lomu operā Valkīra. Tāpat soliste atveidos titullomu Žorža Bizē operā Karmena Atlantas Operā.

Mākslinieces repertuārā ir arī tādas lomas kā Suzuki Madama Butterfly, Olga Jevgeņijā Oņeginā, Flora Traviatā, Alise Lucia di Lammermoor, Trešā dāma Burvju flautā, Tisbe Rosīni Pelnrušķītē, titullomas Pjacollas Marija no Buenosairesas un Masnē Kleopatrā, Endimione Kavalli operā La Calisto un citas. Viņa dziedājusi Kanzassitijas Liriskajā operā un Ziemeļkarolīnas operā. Dziedātāja ir interpretējusi solo partijas arī tādos darbos kā Vivaldi Gloria, Pergolēzi Stabat Mater, Lista Missa coronationalis, Baha Ziemassvētku oratorija, Haidna Mesa kara laikā un Mocarta Rekviēms.

Zanda Švēde absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, piedalījusies Manhetenas vasaras mūzikas festivālā Ņujorkā, Scuola Italy Itālijā, Tyrolean Opera programmā Austrijā, kā arī ir 2013. gada Merola operas programmas absolvente.

 

 

Tuvākās izrādes

3. oktobris, 19:00 Karmena Karmena

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu