Izvēlne
EN

Zanda Švēde

Mecosoprāns

Latviešu mecosoprāns Zanda Švēde kopš 2018. gada ir Frankfurtes operas soliste. Latvijas Nacionālajā operā viņa debitēja 2017. gadā ar titullomu Žorža Bizē operā Karmena.  

Karmenas lomu Zanda Švēde dziedājusi Frankfurtē, Kanzasā, Sietlā un un visnesenāk – arī Pitsburgas operā. Mākslinieces repertuārā ir arī tādas lomas kā titulloma Hendeļa operā Orlando, Driāda operā Ariadne Naksā, titulloma operā Kserkss, Soņetka operā Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta, Madalēna Rigoleto, Grimgerda Valkīrā, Suzuki Madama Butterfly, Olga Jevgeņijā Oņeginā, Flora Traviatā, Alise Lucia di Lammermoor, Trešā dāma Burvju flautā, Tisbe Rosīni Pelnrušķītē, titullomas Pjacollas Marija no Buenosairesas un Masnē Kleopatrā, Endimione Kavalli operā La Calisto un citas. Viņa dziedājusi Čikāgas Liriskajā operā, Atlantas Operā, Kanzassitijas Liriskajā operā un Ziemeļkarolīnas operā. Dziedātāja ir interpretējusi solo partijas arī tādos darbos kā Gustava Mālera Dziesma par zemi, Riharda Vāgnera Vēzendonkas dziesmas, Vivaldi Gloria, Pergolēzi Stabat Mater, Lista Missa coronationalis, Baha Ziemassvētku oratorija, Haidna Mesa kara laikā un Mocarta Rekviēms.

Zanda Švēde absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, piedalījusies Manhetenas vasaras mūzikas festivālā Ņujorkā, Scuola Italy Itālijā, Tyrolean Opera programmā Austrijā, kā arī ir 2013. gada Merola operas programmas absolvente. Viņa beigusi trīs gadu programmu Sanfrancisko operā kā Adlera stipendijas ieguvēja. 

Foto: Aiga Rēdmane

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu