Izvēlne
ENRU

Elīna Garanča

Savu profesionālo karjeru ELĪNA GARANČA uzsāka ar daudzām vadošajām lomām Dienvidtīringenes Valsts operā Mainingenā. Vēlāk bijusi soliste Frankfurtes Operā. Kopš tā laika dziedātāja sevi pierādījusi kā viena no spožākajām zvaigznēm pasaules opermūzikas debesīs, uzstājoties ar vadošajiem orķestriem nozīmīgākajos pasaules opernamos. Kritiķu un publikas atzinību iekarojusi ar savu skaisto balsi, muzikālo inteliģenci un neatvairāmām lomu interpretācijām. Elīnas Grančas starptautisko karjeru aizsāka triumfālā debija Zalcburgas festivālā 2003. gadā, izpildot Annio Mocarta operā Tita žēlsirdība Nikolausa Harnonkūra vadībā. Dziedātāja uzstājas pasaules vadošajos opernamos – Ņujorkas Metropoles operā, Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē u.c. 2013. gadā Garanča saņēma prestižo Vīnes Valsts operas Kammersängerin balvu. Kā vienai no jaunākajām šīs balvas saņēmējām, tika novērtēta Garančas uzticība opernamam, kur viņa ir izpildījusi 18 lomas vairāk kā 140 izrādēs kopš debijas šajā opernamā 2003. gadā ar nelielo Lolas Maskanji lomu operā Zemnieka gods. Šobrīd māksliniece ir Vīnes Valsts operas vadošā Karmenas, Sesto, Džovannas Seimūras, Šarlotes un Oktaviānas lomu interprete.

Dziedātāja ir sniegusi neskaitāmus koncertus visā pasaulē, tai skaitā Verdi Rekviēma atskaņojumā Teatro alla Scala ar Danielu Barenboimu, Anju Harterosu, Jonasu Kaufmanu un Renē Papi (izdots arī CD un DVD formātā ierakstu kompānijā Decca) un regulārus solokoncertus Kārnegija zālē Ņujorkā un Vigmora zālē Londonā.

Kopš 2005. gada viņa ir ierakstu kompānijas Deutsche Grammophon māksliniece. Četri no viņas septiņiem soloalbumiem saņēmuši ECHO Klassik balvu. 2020. gada 6. novembrī tiks publicēts jaunākais albums – Elīnas Garančas un pianista Malkolma Martino (Malcolm Martineau) Schumann & Brahms Lieder

Starp konkursiem, kuros Elīna ar lieliskiem panākumiem piedalījusies – Mirjamas Helinas dziedāšanas konkurss Somijā 1999. gadā, BBC Cardiff Singers of the World 2001. gadā, Muzikālās Amerikas Gada vokālists 2010 un MIDEM Classical Gada dziedātājs 2010. Elīna Garanča ir saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu 2000 un 2010, un Triju Zvaigžņu ordeni (2007). 2006. gadā viņai tika pasniegta Eiropas Kultūras balva.

Elīna Garanča dzimusi Rīgā, muzikālā ģimenē – viņas tēvs bija kordiriģents un māte – dziedātāja, kas mācīja Latvijas Mūzikas akadēmijā arī meitu, pirms Elīna turpināja studijas Austrijā un ASV.

2019./2020. gada sezonā Elīna Garanča debitēja jaunā Samsons un Dalila iestudējumā Berlīnē un atgriezās Ņujorkas Metropoles operā ar Margeritas lomu Fausta pazudināšanā, kā arī piedalījās koncertos Berlīnes filharmonijā, Milānas Teatro alla Scala un Teatro del Maggio Musicale Fiorentino Florencē. 2021. gada pavasarī Garanča interpretēs Amnerisas lomu Verdi Aīdā Bastīlijas operā Parīzē, titullomu Bizē Karmenā un atveidos Kundri lomu Vāgnera Parsifāla jauniestudējumā. Šajā sezonā jau ieplānoti koncerti Zalcburgā, Ņujorkā, Rīgā un Rēzeknē.

Foto: Deutsche Grammophon/Christoph Köstlin

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu