Izvēlne
EN

Katrīna Paula Felsberga

Soprāns

KATRĪNA PAULA FELSBERGA mācījusies Rīgas Doma kora skolā, kur ieguvusi diplomu klasiskajā dziedāšanā un kordiriģēšanā, šobrīd turpina studijas Berlīnes Mākslas universitātē. 2021./2022. gada sezonā dziedātāja debitēja Latvijas Nacionālajā operā ar Cerlīnas lomu Mocarta operā Dons Žuans. 2024.gada pavasarī Katrīna atgriežas Latvijas Nacionālajā operā, kur debitēs Džanetas lomā Doniceti operā Mīlas dzēriens.

Katrīna ir uzstājusies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga un Liepājas Simfonisko orķestri.

Kā festivāla Heidelberger Frühling akadēmijas absolvente Katrīna ir sniegusi solokoncertu Pjēra Bulēza zālē Berlīnē, kā arī Heidelberger Frühling Liedfestival, kur viņa piedalījās eksperimentālajā Lied.LAB,veltītā Rietumu un Austrumu kultūrām. Viņa sniegusi koncertus festivālā Kissinger Sommer un jaunās mūzikas festivālā Arēna.

Katrīna ir pirmatskaņojusi daudzus jaundarbus – to vidū ir Andra Dzenīša, Artūra Maskata, Jēkaba Jančevska un un citu komponistu opusi. 2023. gada rudenī dziedātāja piedalījās franču laikmetīgās mūzikas ansambļa L'Itinéraire 50 gadu jubilejas koncertā IRCAM institūtā Parīzē, kur pirmatskaņoja Oskara Bianki skaņdarbu.

Katrīna Paula Felsberga ir vairāku konkursu laureāte. Līdzās 1. vietai un speciālbalvai kā labākajam soprānam 5. Starptautiskajā Džulio Peroti dziedātāju konkursā un 1. vietai Alfrēda Kalniņa jauno vokālistu konkursā viņa bija 49. Bundeswettbewerb Gesang Berlin fināliste. Katrīna bijusi dalībniece arī LIEDBasel festivāla akadēmijā, Gštādes Menuhina festivāla vokālajā akadēmijā un Lotte Lehmann akadēmijā jaunajiem operdziedātājiem.

 

Foto: Jānis Porietis, https://www.janisphoto.com/

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu