Izvēlne
ENRU

Aleksandrs Antoņenko

Tenors

Viens no šobrīd pasaulē labākajiem tenoriem ALEKSANDRS ANTOŅENKO 2017./2018. gada sezonu sāka Metropolitēna operā ar izcilu sniegumu Kalafa lomā operā “Turandota” un tenora partijā Verdi “Rekviēmā”.

Šosezon viņš dzied arī Kavaradosi lomu Pučīni operā “Toska” Stokholmas Karaliskajā operā, Zalcburgas Lieldienu festivālā, Drēzdenes Zempera operā un Vīnes Valsts operā, Kalafa lomu – Cīrihes operā un titullomu “Otello” Ungārijas Valsts operā un Savonlinnas festivālā. “Manonas Lesko” koncertuzvedums ir šosezon vienīgā reize, kad Aleksandrs Antoņenko dziedās Latvijas Nacionālajā operā.

Aleksandrs Antoņenko 1998.gadā absolvējis Jāzepa Mediņa Mūzikas koledžu, kur mācījies pūšaminstrumentu spēli un apguvis dziedāšanu pie Margaritas Gruzdevas. Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālajā nodaļā prof. Arvīda Lustes klasē.

1997.gadā sācis dziedāt Latvijas Nacionālās operas korī, bet 1998.gadā debitējis ar Oberto lomu G.F.Hendeļa operā "Alčīna". Saņēmis Lielo mūzikas balvu 2003 par vokālo sniegumu operu izrādēs un Dž.Verdi Rekviēmā.

2004./2005.gada sezonā kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kuru angažē lielākie pasaules operteātri. Kopš 2004.gada rudens viņš dzied Diseldorfas Deutsche Oper am Rhein, Berlīnes un Grācas operā, Drēzdenes Semperoper, Oslo un Stokholmas Karaliskajās operās, Londonas Koventgārdena operā, Montekarlo operā, Vīnes Valsts operā, kā arī Ženēvas, Drēzdenes un Diseldorfas operā un Zalcburgas Festivālā.

2009. gadā viņš ar lieliem panākumiem debitēja Metropolitēna operā Prinča lomā „Nārā”. 2009.gada pavasarī Aleksandrs Antoņenko guvis panākumus ar Kavaradosi lomu Parīzes Bastīlijas operā, donu Hosē Oslo operā, Otello Drēzdenes Semperoper un Ismailu Dž.Verdi operā "Nabuko" Bavārijas Valsts operā Minhenē. 2009./2010.gada sezonā uzstājies Vīnes Valsts operā un Stokholmas karaliskajā operā (Hermanis Čaikovska "Pīķa dāmā", Vīnē – arī Otello), Ņujorkas Metropolitēna operā (Luidži Pučīni operā "Apmetnis", 125.jubilejas galā koncerts), Berlīnes Vācu operā (Kavaradosi.Pučīni operā "Toska"), kā arī F.Mendelszona-Bartoldi oratorijas "Elija" atskaņojums Bostonā ar Bostonas simfonisko orķestri maestro Džeimsa Līvaina vadībā.

2011. gadā Aleksandrs Antoņenko ar Rikardo Muti un Čikāgas simfonisko orķestri dziedāja titullomu „Otello” Parīzes operā, Koventgārdena operā viņš dziedāja Luidži „Apmetņa” jauniestudējumā, kā arī Stokholmā piedalījās Kristofa Loja iestudētajā „Meitenē no Rietumiem”. 2012. gada jūlijā Aleksandrs Antoņenko ar lieliem panākumiem dziedāja Otello Londonas Koventgārdena operā.

 

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu