Izvēlne
ENRU

Kšištofs Pastors

KŠIŠTOFS PASTORS dzimis Gdaņskā, Polijā, un mācījies par baletdejotāju Polijas Nacionālajā baletskolā. Pēc studijām pievienojies Polijas Dejas teātra trupai Poznaņā, bet pēc četriem gadiem - Lodzas Lielā teātra baleta trupai. 1983.gadā kļuvis par Lionas Operas baleta solistu, kur dejojis Greja Veredona, Hansa van Manena, Kurta Josa un citu autoru baleta iestudējumos.

No 1985. līdz 1995.gadam dejojis Nīderlandes Nacionālajā baletā, strādājot ar vairākiem plaši atzītiem horeogrāfiem (Karolīna Karlsone, Nils Kristijs, Hanss van Manens, Rudi van Dantcigs, Načo Duato, Eduards Loks, Pīters Raits, Nina Vīnere u.c.). Pastors dejojis galvenās lomas gan klasiskas, gan neoklasikas iestudējumos, kā arī modernās dejas darbos.
 
1986.gadā iestudējis pirmo patstāvīgo horeogrāfiju starptautiskajam Lodzas galā koncertam. Vēlāk sagatavojis vairākus darbus Nīderlandes Nacionālā baleta radošo darbnīcu programmām, kam 1992.gadā sekoja piedāvājums iestudēt baletu kompānijas repertuāra programmai - Šostakoviča „Kamersimfoniju". Kopš tā laika Pastors guvis ievērojamu starptautisku atzinību kā horeogrāfs, kurš līdz šim brīdim iestudējis 40 baletus. Nīderlandes Nacionālajā baletā viņš iestudējis 11 baletus, tai skaitā, augsti novērtētos darbus: „Neesiet laipni..." un „Balss", kā arī pilna garuma iestudējumus „Kurts Veils" un „Dons Žuans". „Kurts Veils" tika nominēts trīs kategorijās prestižajai starptautiskajai baleta balvai Benois de la Danse 2001.gadā, un Pastors sāka strādāt par štata horeogrāfu Nīderlandes Nacionālajā baletā. Ievērojamākie viņa iestudējumi ir „Pēc nāves...", „Balss" (to pirmizrādīja 2004.gada Holandes festivālā) un pilna garuma iestudējums „Dons Žuans" ar Roba Cudaima (Zudaim) partitūru, kurā izmantota Mocarta mūzika.
 
Paralēli darbam Nīderlandē Pastors baletus iestudējis arī Lietuvas, ASV, Austrālijas, Jaunzēlandes, Latvijas, Polijas, Vācijas, Izraēlas, Beļģijas, Itālijas, Zviedrijas baleta teātros. Aktuālākie horeogrāfa iestudējumi ir Latvijas Nacionālajā operā, Zviedrijas Karaliskajā baletā un Nīderlandes Nacionālajā baletā.
 
1995.gadā Pastors ieguvis Horeogrāfijas Zelta balvu Helsinku Starptautiskajā baleta konkursā par savu darbu „Detaļa IV". 2000.gadā Polijas Kultūras ministrija viņu apbalvojusi ar Nopelnu medaļu, kā arī viņš ieguvis Dansersfonds '79 Horeogrāfijas balvu.
 
Pastors ir bijis Groningenas Horeogrāfijas konkursa Holandē (1996) un Jauno Dejotāju Eirovīzijas konkursa (2005) žūrijā.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu