Izvēlne
EN

Aivars Leimanis

AIVARS LEIMANIS ir Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs kopš 1993. gada.

Viņš absolvējis Rīgas Horeogrāfijas skolu (1976) un Krievijas Teātra akadēmijas (GITIS) Baletmeistaru fakultāti, iegūstot horeogrāfa specialitāti un maģistra grādu (1995). Aivars Leimanis bija Latvijas Nacionālā baleta premjers no 1976. līdz 1996. gadam, viņa repertuārā bija vadošās lomas baletos „Riekstkodis”, „Žizele”, „Dons Kihots”, „Apburtā princese”, „Korsārs”, „Pelnrušķīte” un citos. Kopā ar Latvijas baletu Aivars Leimanis pārstāvējis Latviju vairāk nekā 40 valstīs, tostarp ASV, Francijā, Ķīnā, Argentīnā, Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā, Somijā u. c.

Kā viessolists dejojis  Maskavas Lielā teātra baleta, Filipīnu baleta, Maskavas Festivāla baleta izrādēs, sadarbojies ar Čehijas, Krievijas, Azerbaidžānas baleta kompānijām. Bijis Vladimira Vasiļjeva un Jekaterinas Maksimovas Zvaigžņu trupas dalībnieks (1989-1993).

Kā horeogrāfs iestudējis daudzus baletus – "Antonija #Silmači",  „Bajadēra”, „Korsārs”, „Gulbju ezers”, „Riekstkodis”, „Frančeska da Rimini”, „Raimonda”, „Apburtā princese”, „Dzīve” (A.Dvoržāka 9.simfonija), „Kopēlija”, „Atlantīda” (Jāņa Ivanova simfonija), „Concerto grosso” (Artura Maskata mūzika), „Bahčisarajas strūklaka”, „Dons Kihots”, kā arī „Karlsons lido...”, kas ieguva gan Latvijas Lielo mūzikas balvu 2014 kā gada labākais iestudējums, gan saņēma „Latvijas Gāzes” Gada balvu operai kā sezonas labākais jauniestudējums.

Aivars Leimanis iestudējis dejas Džuzepes Verdi operas „Aīda iestudējumam” un Zigmara Liepiņa operas „No Rozes un Asinīm” iestudējumam, kā arī vairākas baleta miniatūras (Labākā horeogrāfa balva Budapeštā (1998)). Viņš iestudējis „Simts gulbju ezeru” Tallinā (Latvijas un Igaunijas baletu kopprodukcija), kā arī iestudējis baletu „Žizele” Horvātijā.

No 1999. līdz 2005. gadam bijis Rīgas Domes deputāts. No 1999. līdz 2001. gadam bijis Rīgas Domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētājs.

Aivars Leimanis ir Starptautiskā Baltijas baleta konkursa žūrijas priekšsēdētājs un žūrijas loceklis starptautiskos Krievijas un Korejas baleta konkursos.

2003. gadā saņēmis Triju zvaigžņu ordeni.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu