Izvēlne
EN

Maija Kovaļevska

Soprāns

Soprāns Maija Kovaļevska absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju, kopš 2003. gada vokālās prasmes papildina pie pedagoģes Mirellas Freni Itālijā. 2003. gadā viņa debitēja Latvijas Nacionālajā operā donnas Elvīras lomā Mocarta operā Dons Žuans. 2004. gadā Maija Koveļevska ieguva  pirmo vietu Rikardo Dzandonai starptautiskajā operdziedātāju konkursā, kā arī saņēma Latvijas Lielo mūzikas balvu. 2006. gadā sākās dziedātājas spožā starptautiskā karjera ar uzvaru Plasido Domingo rīkotajā konkursā Operalia.

2006. gadā Maija Kovaļevska ar Mimī lomu debitēja Metropolitēna operā Ņujorkā. Pēc gada šajā opernamā viņa dziedāja arī Eiridīkes lomu operā Orfejs un Eiridīke maestro Džeisma Levaina vadībā. Metropolitēna operā Maija Koveļevska dziedājusi vairāk nekā piecdesmit lomas, tostarp Liu Turandotā, Mikaēlu Karmenā un Mimī Bohēmā, kā arī piedalījusies opernama 125. jubilejas koncertā. 2010. gadā dziedātāja debitēja Koventgārdena operā ar Mikaēlas lomu, šī izrāde tika ierakstīta 3D formātā un ar panākumiem izrādīta kinoteātros visā pasaulē. 2011. gadā Maija Kovaļevska debitēja Vīnes Valsts operā ar Tatjanas lomu operā Jevgeņijs Oņegins, vēlāk šai opernamā dziedājusi arī Grāfieni Figaro kāzās, Violetu Traviatā  un Amēliju Mariju operā Simons Bokanegra. 2011. gadā Maija Kovaļevska debitēja Milānas Teatro alla Scala ar Liu lomu Turandotā un Drēzdenes Zempera operā ar titullomu operā Jolanta. Viņas sniegums Terēzas lomā operā Benvenuto Čellīni Zalcburgas festivālā iemūžināts filmā. Pēdējā laikā dziedātājas repertuāram pievienojušās tādas lomas kā Alise Forda Falstafā un Dezdemona Otello.

Maija Kovaļevska ir Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesore, saņēmusi valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu