Izvēlne
EN

Ļubova Karetņikova

Soprāns

ĻUBOVA KARETŅIKOVA opermūziku, oratoriju un kamermūziku apguvusi meistarklasēs pie Barbaras Bonijas, Volfganga Holcmeira un Irenas Milkevičūtes, bakaulara un maģistra grādu ieguvusi Mozarteum universitātē, Latvijas Mūzikas akadēmijā un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā.

Ļubova ir dzimusi Amerikas Savienotajās Valstīs, viņai ir ukraiņu un krievu saknes. Vairāku Eiropas valodu zināšanas ļauj viņai dziedāt daudzveidīgu repertuāru, sākot no Mocarta, Šūberta un Pulenka līdz Rahmaņinovam, Voltonam un Veinbergam.

Dziedātājas interpretēto operlomu vidū ir Džilda Dž. Verdi operā Rigoleto Hofas teātrī (2018/2019), Barbarīna V. A. Mocarta Figaro kāzās Lietuvas Mūzikas akadēmijā (2019), Naneta Dž. Verdi Falstafā Lietuvas Nacionālajā filharmonijā (2019), Marija L. Bernsteina mūziklā Vestsaidas stāsts Lietuvas Mūzikas akadēmijā (2019) un Pamina V. A. Mocarta operā Burvju flauta Trentino festivālā (2017).

Ļubova ir sniegusi solokoncertus Vigmora zālē Londonā, Prinča Klausa konservatorijā Groningenā, Dzintaru koncertzālē Jūrmalā un Latvijas Nacionālajā teātrī. Regulāri uzstājas Hermaņa Brauna fonda rīkotajā festivālā Artissimo. Uzstājusies kopā ar Bavārijas Radio orķestri Minhenē, Sanktpēterburgas kapelas orķestri, Virtembergas filharmonijas orķestri Reitlingenē, Rīgas Kamerorķestri un citiem.

2021. gadā Ļubova piedalījusies festivālā Krievu sezonas Sanktpēterburgā un bijusi viena no astoņiem konkursa ARD Musikwettbewerb pusfinālistiem Minhenē. 2022. gadā solodziedāšanas konkursa DEBUT finālā ieguvusi stipendiju dalībai Vaiblingenes 3. starptautiskajā operas meistardarbnīcā ar Tomasu Hempsonu un Melāniju Dīneri. 2023. gadā iekļuvusi Karalienes Elizabetes konkursa pusfinālā.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu