Izvēlne
EN

Gunta Gelgote

Soprāns

Soprāns GUNTA GELGOTE Latvijas Nacionālajā operā dziedājusi Sofijas lomu Masnē Verterā, Cerlīnu Mocarta Donā Žuanā, Oskaru Verdi Masku ballē, kā arī citas lomas. Ģintara Rinkeviča vadībā uzstājusies Viļņas Pilsētas operā. Ir Lietuvas Nacionālā operas un baleta viessoliste, kur interpretējusi Adeles lomu Štrausa Sikspārnī, Kunigundu Bērnstaina Kandidā, Sapņu meitenīti Narbutaites Kornetā, un gaidāma Nakts karalienes loma Mocarta Burvju flautas jauniestudējumā. Nesen piedalījusies Lietuvas Kosmos Theatre veidotajā Maikla Naimana kameroperā Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri.

Dziedātāja uzstājusies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentiem Andri Pogu un Gunti Kuzmu, dziedot Mocarta Exsultate, jubilate, Britena Les illuminations, Forē Rekviēmu un Orfa Carmina burana. Tāpat soliste dziedājusi ar Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri un Modestu Pitrenu, Lietuvas kamerorķestri un Sergeju Krilovu, Sv. Kristofora kamerorķestri un Modestu Barkausku, Sinfonietta Rīga un Arielu Cukermanu, Balthazar-Neumann Ensemble un Tomasu Hengelbroku. Kamermūzikā Gunta sadarbojas ar pianistēm Aiju Kuzmani un Hertu Hansenu, čellistu Ēriku Kiršfeldu un flautistu Giedru Gelgotu, ērģelniecēm Kristīni Adamaiti un Ligitu Sneibi.

Savus opusus Guntas balsij veltījuši komponisti Ēriks Ešenvalds, Mārtiņš Viļums, Indra Riše, Līga Celma, Onute Narbutaite un Gundega Šmite.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu