Izvēlne
EN

Edvards Klugs

EDVARDS KLUGS ir slovēņu horeogrāfs, Slovēnijas Nacionālā teātra Mariborā mākslinieciskais vadītājs. Dzimis Rumānijas pilsētā Bejušā, 1991. gadā absolvējis Klužas-Napokas (Rumānija) nacionālo baleta skolu. Tajā pašā gadā kļuvis par Slovēnijas Nacionālā teātra Mariborā mākslinieku, savu turpmāko 30 gadu ilgo karjeru veltot valstij, kas viņu adoptējusi.

Relatīvi agri atklājis savu horeogrāfa aicinājumu. Pēc dažiem veiksmīgiem iestudējumiem 2003. gadā kļuvis par Mariboras baleta māksliniecisko vadītāju. 2005. gadā radījis baletu Radio & Džuljeta ar grupas Radiohead mūziku, kas guvis plašus starptautiskus panākumus un veicinājis horeogrāfa atpazīstamību. 2012. gadā radītā unikālā Stravinska baleta Svētpavasaris interpretācija un viņa pirmais pilna apjoma balets Pērs Gints (2015) Edvardu Klugu raksturo kā nozīmīgu savas horeogrāfu paaudzes balsi. 

Sadarbojies ar citām pasaules baleta kompānijām un veicinājis Mariboras baleta atpazīstamību starptautiskajā baleta vidē. Daudzu gadu laikā Klugam izveidojusies cieša sadarbība ar Štutgartes baletu, kurā 2022. gada rudenī gatavo jaunu Riekstkoža versiju. Spēcīgas saites horeogrāfu saista arī ar Cīrihes baletu, kurā viņš 2018. gadā iestudējis ļoti atzinīgi novērtēto pilna apjoma baletu Fausts. Pēdējos gados uzsācis veiksmīgu sadarbību ar Nīderlandes Dejas teātri, kur radījis vairākus projektus gan NDT2, gan NDT1. Maskavas Lielā teātra baletā 2021. gadā veiksmīgi iestudējis neiespējamo Bulgakova meistardarbu Meistars un Margarita

Par savu darbu saņēmis gan dažādas balvas Slovēnijā, gan starptautiskus apbalvojumus. Bijis nominēts prestižajai balvai Benois de la Dance 2017. gadā un Vācijas Teātra balvai par Faustu 2019. gadā. 2022. gadā apbalvots ar Slovēnijas Sudraba ordeni un Rumānijas Valsts medaļu par nopelniem kultūrā.

 

Foto: Marta Tiberiu

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu