Izvēlne
ENRU

LNOB piedāvājums Latvijas Skolas somas programmā

Latvijas skolas soma veidota, lai nodrošinātu skolēniem iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs, tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas. Latvijas Nacionālā opera un balets, iesaistoties šajā programmā, aicina skolēnus apmeklēt operas un baleta iestudējumus, kā arī izglītojošas izrādes bērniem.

1.-5. klases skolēniem

Mazā Burvju flauta

Aizraujošais un košais iestudējums tapis pēc Volfganga Amadeja Mocarta operas Burvju flauta motīviem.

Mūzikas skaņas

Satieciet dzīvespriecīgo Mariju, kapteini fon Trapu un viņa bērnus, kā arī citus Riharda Rodžersa un Oskara Hammeršteina pasaulslavenā mūzikla Mūzikas skaņas varoņus!

Parole: BBB

Parole: BBB ir aizraujošs baleta burziņš Latvijas Nacionālā baleta treniņu zālē. Baleta mākslinieku vadībā bērni iepazīst un izmēģina pamatpozīcijas, soļus un kustības, iestudē nelielu klasiskās dejas epizodi, kā arī pielaiko kostīmus un iemēģina rekvizītus.

1.- 9. klases skolēniem

Karlsons lido…

Kurš gan nezina Astridas Lindgrēnes stāstu par Karlsonu, kas dzīvo uz jumta – vislabāko rotaļu biedru pasaulē? Baletā to iedzīvinājuši komponists Juris Karlsons un horeogrāfs Aivars Leimanis.

Putnu opera

Komponista Jāņa Lūsēna un libretistes Māras Zālītes radītā Putnu opera par doktora Dūlitla, putnu un zvēru piedzīvojumiem kļuvusi par vienu no pēdējās desmitgadēs mīlētākajām bērnu izrādēm Latvijā.

5.- 12. klases skolēniem

Antonija #Silmači

Komponists Juris Karlsons un horeogrāfs Aivars Leimanis baletu radījuši, iedvesmojoties no Rūdolfa Blaumaņa lugas Skroderdienas Silmačos.

Pērs Gints

Balets ar Edvarda Grīga mūziku iestudēts pēc Henrika Ibsena drāmas Pērs Gints motīviem stāsta par dēkaini un laimes meklētāju Pēru Gintu, kuru no piedzīvojumiem tālās pasaules malās gaida uzticīgā Solveiga.

Romeo un Džuljeta

Sergeja Prokofjeva balets Romeo un Džuljeta tapis pēc Šekspīra ģeniālās traģēdijas motīviem. Dejas valodā atainotais stāsts par Romeo un Džuljetas mīlestību, kas uzplaukst par spīti dzimtu naidam, neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju.

9.- 12. klases skolēniem

Karmena

Žorža Bizē pasaulslavenās operas darbība šajā iestudējumā risinās lielpilsētas nomalē: bērni, kas spēlējās pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un hiphopa dejotāji.

Spēlēju, dancoju

Leģendārā Imanta Kalniņa opera, kas pirmoreiz uzvesta 1977. gadā, atdzimusi jaunā iestudējumā, kura darbība notiek Rīgas pils ugunsgrēka laikā 2013. gadā. Imanta Ziedoņa librets, balstīts Raiņa lugas Spēlēju, dancoju motīvos.

Turaidas Roze

Stāsts par Turaidas 1620. gada notikumiem pārtapis dzīvā leģendā – komponista Zigmara Liepiņa un libretista Kaspara Dimitera operā.

Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas

Ietekmējies no Šekspīra traģēdijas Hamlets zemtekstu dziļuma, Antons Freimans savā pirmajā pilnmetrāžas baletā risina attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni. Savukārt Elza Leimane baletā (Ne)stāsti man pasakas, Imanta Ziedoņa Krāsaino pasaku iedvesmota, uzlūko baleta vēstures krāsainību.

1.-12. klases skolēniem

Ekskursija

Piedāvājam skolēniem iespēju iepazīt unikālo 19.gs. arhitektūras pieminekli – Latvijas Nacionālās operas ēku, ieskatoties izrāžu tapšanas aizkulisēs un teātra darba ikdienā.

Informācija par programmu Latvijas skolas soma: www.lv100.lv/skolassoma

Latvijas skolas somas ietvaros iespējams apmeklēt arī jebkuru citu operas un baleta iestudējumu pēc jūsu izvēles.

Par iespēju rezervēt biļetes, Latvijas skolas somas programmas ietvaros, lūdzu sazinieties ar LNOB biļešu administratorēm: t. 67073777, e-pasts: info@opera.lv 

 
Ritināt uz augšu