Izvēlne
EN

Sandra Janušaite

Soprāns

Soprāns SANDRA JANUŠAITE (Sandra Janušaitė) ir vadošo lomu interprete Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī. Absolvējusi Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju, izglītojusies vasaras akadēmijā Mozarteum Zalcburgā pie dziedātājas Lilianas Sukis, kā arī piedalījusies jauno dziedātāju meistarklasēs Gdaņskas Mūzikas akadēmijā pie profesores Renātas Skoto.

2004. gadā Sandra Janušaite saņēmusi balvu Operos Švyturiai kategorijā Gada operas cerība, 2007. un 2012. gadā viņa atzīta par Gada operas solisti.

Māksliniece ir bijusi Ālto teātra soliste Esenē (Vācija) no 2013. līdz 2015. gadam, koncertējusi arī Itālijā, Krievijā, Izraēlā, Šveicē, Apvienotajā Karalistē un citviet. Operdziedātāja uzstājusies kopā ar BBC Simfonisko orķestri Lielbritānijā un Itālijā 2007. gadā. Sadarbojusies ar diriģentiem Karlo Rici, Frīdrihu Haideru, Tomašu Netopilu, Kirilu Karabicu, Antoniju Hermusu, Anju Bīlmeieri u.c.

Sandras Janušaites repertuārā ietilpst: Mimī (Bohēma), Jenufa, Turandota, Liu (Turandota), Leonora (Likteņa vara), Toska, Manona Lesko, Elza (Loengrīns), Nāra, Mikaēla (Karmena), Luīze Millere, Solveiga (Pērs Gints), Tatjana (Jevgeņijs Oņegins), Čo-čo-sana (Madama Butterfly) un citas nozīmīgas lomas. Latvijas Nacionālajā operā Sandra Janušaite dziedājusi titullomu Pučīni operā Turandota.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu