Izvēlne
EN

Margarita Vilsone

Soprāns

Margarita Vilsone dzimusi Liepājā, akadēmisko dziedāšanu macījusies augstskolās Brēmenē un Nirnbergā, kur arī ieguvusi diplomu un maģistra grādu pie profesora Jana Hammara. Izglītību dziedātāja papildinājusi Helmuta Doiča, Džojas Mammenas, Roberta Holla, Kristinas Laki, Mijas Beselinkas, Māra Skujas, Edītes Vīnsas, Kristas Ludvigas, Angelikas  Kiršlageras un citu pasniedzēju meistarklasēs.

Margarita Vilsone ir saņēmusi stipendijas un apbalvojumus no DAAD fonda, Oskara un Veras Riteru fonda, ieguvusi Vācijas stipendiju, Baireitas stipendiju, kā arī saņēmusi godalgotu vietu Accademia Belcanto konkursā un 2015. gadā iekļuvusi Rikardo Zandonai konkursa finālā Italijā.

Skatuves pieredzi jaunā soliste ir ieguvusi, dziedot tādas lomas kā Pirmā dāma  operā „Burvju fauta“, Didona operā „Didona un Enejs“, Jūlija de Vērta operetē „Brālēns no nekurienes“ un Donna Elvīra operā „Dons Žuans“. 2015. gada vasarā Margarita Vilsone debitēja Šveicē Rozalindes lomā operetē „Sikspārnis“. Šajā lomā 2015. /2016. gada sezonā dziedātāja iejūtas arī Nirnbergas valsts teātrī un Latvijas Nacionālajā  operā.

Margarita Vilsone ir koncertējusi Latvijā, Igaunijā, Austrijā, Čehijā, Anglijā un Šveicē un strādājusi ar tādiem diriģentiem kā Bruno Vails, Sebastians Tevinkels, Atvars Lakstīgala, Gvido Johaness Rumštats, Dāvids Roblou, Volfgangs Helbings u.c.

No 2015./2016. gada sezonas Margarita Vilsone ir Nirnbergas valsts Teātra operas studijas soliste.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu