Izvēlne
EN

Korneliuss Meisters

Viens no izcilākajiem vācu jaunās paaudzes diriģentiem KORNELIUSS MEISTERS (1980) kopš 2010. gada ir Vīnes Radio orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Viņš diriģē orķestri gan prestižajā Musikverein zālē, gan Koncertnamā, kā arī tūrēs pa Japānu un Eiropu (Zalcburgas festivālā, Berlīnē un Ķelnes filharmonijā). Korneliusa Meistera vadībā orķestris veicis arī vairākus ierakstus.

No 2005. līdz 2012. gadam gada viņš bija Heidelbergas filharmonijas orķestra un Heidelbergas operas muzikālais vadītājs. Šajā laikā Korneliuss Meisters divreiz saņēmis Vācijas Mūzikas izdevēju asociācijas balvu par labāko Vācu koncertprogrammu. Viņš apbalvots arī par bērnu un jauniešu izglītības programmu attīstīšanu.

Kā viesdiriģents Korneliuss Meisters diriģējis Amsterdamas Concertgebouw, Birmingemas simfonisko orķestri, Mančestras BBC filharmonisko orķestri, Indianapolisas simfonisko orķestri, Baltimoras simfonisko orķestri, Zviedrijas Radio simfonisko orķestri un Parīzes nacionālās operas simfonisko orķestri. Dzimtajā Vācijā diriģents strādājis ar Vācijas Simfonisko orķestri Berlīnē, Radio-Sinfonie orķestri Berlīnē, Ziemeļvācijas simfonisko orķestri Hamburgā, Minhenes radio orķestri.

21 gada vecumā Korneliuss Meistaers debitēja Hamburgas operā, vēlāk arī Bavārijas valsts operā Minhenē, Jaunajā nacionālajā teātrī Tokijā, Sanfrancisko operā, Vācu operā Berlīnē, Zempera operā Drēzdenē un Kopenhāgenas Karaliskajā operā.

Nākamajos gados Korneliuss Meisters debitēs Karaliskajā Koventgārdena operā ar Pučīni operu „Bohēma”, ar Romas Svētās Cecīlijas Nacionālās akadēmijas kori un orķestri, Cīrihes Tonhalles orķestri, Vašingtonas štata Nacionālo simfonisko orķestri. Viņš turpinās sadarbību ar Vācijas simfonisko orķestri Berlīnē un Hamburgas simfoniķiem. Turpmāk Korneliuss Meisters diriģēs arī ar Helsinku filharmonisko orķestri, Parīzes nacionālo orķestri, Štutgartes radio simfonisko orķestri, Velsas BBC nacionālo orķestri, kā arī diriģēs Riharda Štrausa operu „Salome” Cīrīhes operā un Drēzdenes Zempera operā, Riharda Vāgnera tetraloģiju „Nībelunga gredzens” Latvijas Nacionālajā operā, Pjetro Maskanji operu „Zemnieka gods” un Rudžēro Leonkvallo operu „Pajaci” Vācu operā Berlīnē.

Korneliuss Meisters ir studējis klavierspēli un diriģēšanu Hannoveres konservatorijā un Zalcburgas Mozarteum. Kā pianists viņš koncertējis Eiropā un ASV. Saņēmis balvas Deutsche Musikwettbewerb un Šlēzvigas-Holšteinas mūzikas festivālā.

Latvijas Nacionālajā operā Korneliuss Meisters debitēja, vadot R.Vāgnera operas Zīgfrīds iestudējumu Viestura Kairiša režijā, kas izpelnījās lielu starptautisku atzinību.

Foto: Rosa Frank

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu