Izvēlne
EN

Ieva Jurjāne

Scenogrāfs

IEVA JURJĀNE absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, kur 1996.gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu.

Latvijas Nacionālajā operā Ieva Jurjāne veidojusi scenogrāfiju J.Lūsēna un M.Zālītes "Putnu operai" (režisore Baņuta Rubesa, 2000) un P.Čaikovska "Jevgeņijam Oņeginam" (režisors Viesturs Kairišs, 1999), kā arī scenogrāfiju un kostīmus D.Šostakoviča "Mcenskas apriņķa lēdijas Makbetas" (režisors Andrejs Žagars, 2006), R.Vāgnera "Zīgfrīda" (režisors Viesturs Kairišs, 2008) un Dž.Pučīni "Triptiha" (režisors Viesturs Kairišs, 2010) iestudējumiem.

Ilgstoši sadarbojusies ar Kairiša teātra grupu United Intimacy, veidojusi vizuālo ietērpu Nepanesamā Teātra Arteļa, Latvijas Nacionālā teātra un Jaunā Rīgas teātra izrādēm, ieskaitot brāļu Kaudzīšu "Mērnieku laikus", I.Ābeles "Tumšos briežus", M.Zālītes "Margarētu", R.Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos", M.Eliades "Čūsku" un "Jaunavu Kristīnu" un E.Sabato "Tuneli" Viestura Kairiša režijā. Strādājusi par mākslinieci inscenētāju un kostīmu mākslinieci Viestura Kairiša filmām "Tumšie brieži", "Romeo un Džuljeta", "pa ceļam aizejot", "Kāzas", A.Bley filmai "Doktora D.sala" un Māras Liniņas "Laiks Eņģelim" un "Reiz Dievs...".

Saņēmusi A/S Latvijas Gāze Gada balvu par LNO gada labāko izrādi "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta" (2006), Lielo Kristapu kā labākā animācijas filmu māksliniece par filmu "Doktora D.sala" (2005), Teātra gada balvu par labāko scenogrāfiju izrādei "Čūska" (2000), Latvijas Lielo Mūzikas balvu par scenogrāfiju P.Čaikovska operai "Jevgeņijs Oņegins" (2000). Saņēmusi Kultūras ministrijas stipendiju divu mēnešu radošajam darbam Parīzes starptautiskā mākslas centra darbnīcā (1997) un Jaunrades Fonda stipendiju (1995/1996). Piedalījusies daudzās grupu izstādēs, kā arī personālizstādēs Rīgā (Rīgas Galerijā, Dāņu Kultūras Institūtā, galerijā "Daugava", galerijā "Istaba" un izstāžu zāles Arsenāls Radošajā telpā), Helsinkos un Holandē.

Ieva Jurjāne ir viena no Jaunā Teātra Institūta dibinātājām, Latvijas Mākslinieku Savienības biedre un Jauno Mākslinieku apvienības biedre.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu