Izvēlne
EN

Biļešu tirdzniecība uz izrādēm 2025. gada pirmajā pusē

Latvijas Nacionālā opera un balets aicina iepazīties ar repertuāra kalendāru 2025. gada pirmajai pusei. Prioritārā grupa biļetes varēs iegādāties no 11. jūnija plkst. 11.00, bet pārējiem skatītājiem tirdzniecība sāksies 12. jūnijā plkst. 11.00.

Aicinām skatītājus apmeklēt divus jauniestudējumus – Riharda Štrausa operu Salome Alvja Hermaņa režijā un Čezāres Punji un Rikardo Drigo baletu Esmeralda ar Aivara Leimaņa horeogrāfiju. Repertuārā atgriezīsies Džuzepes Verdi operas Makbets iestudējums.

Latvijas Nacionālās operas un baleta plašajā un daudzveidīgajā repertuārā sev piemērotu izrādi atradīs gan klasisku, gan laikmetīgu uzvedumu cienītāji. 2025. gada pirmajos mēnešos plašs izrāžu klāsts gaida jaunākos skatītājus – aicinām apmeklēt iemīļotos baletus Riekstkodis, Džungļu grāmata, Karlsons lido… un, protams, arī Putnu operu.

17. janvārī repertuārā atgriezīsies Džuzepes Verdi operas Makbets iestudējums, ko veidojuši režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, videomākslinieks -8, horeogrāfe Linda Mīļā un gaismu mākslinieks Kevins Vins Džonss.

21. februārī pirmizrāde paredzēta Riharda Štrausa operas Salome jauniestudējumam, ko veidos režisors un scenogrāfs Alvis Hermanis. Operas librets ir Oskara Vailda slavenās lugas Salome teksta tulkojums vācu valodā. Jūdejas princeses Salomes sirds iekvēl kaislē pret jaunās ticības pravieti Johanaanu. Kad valdnieks Hērods lūdz Salomi viņam dejot, viņas pieprasītā samaksa ir nežēlīga – princese vēlas pravieša galvu… Jūdejā notiekošo stāstu režisors Alvis Hermanis savā jauniestudējumā pārceļ uz mūsdienu Izraēlu – vietu, kur šobrīd ideoloģiju un reliģiju mezgls sapinies visciešāk.

10. aprīlī Latvijas Nacionālā baleta repertuāru papildinās Čezāres Punji un Rikardo Drigo baleta Esmeralda jauniestudējums Aivara Leimaņa horeogrāfijā. Balets Esmeralda ir vienkāršs un spēcīgs stāsts par mīlestību un nāvi. Tā libreta pamatā ir Viktora Igo slavenais romāns Parīzes Dievmātes katedrāle. Aivara Leimaņa radītā Esmeralda būs jau ceturtais šī romantiskā stāsta iestudējums latviešu baleta vēsturē, kurā viduslaiku gaisotni uzburt palīdzēs Mārtiņa Vilkārša scenogrāfija un Ilzes Vītoliņas radītie kostīmi.

Biļešu tirdzniecība uz Gadumijas koncertiem, Antonīna Dvoržāka operas Nāra jauniestudējumu un sezonas nogales izrādēm, kā arī uz koncertiem un izrādēm Jaunajā un Beletāžas zālē tiks izsludināta atsevišķi rudenī.


Biļetes var iegādāties LNOB kasē un internetā. Aicinām iepazīties ar repertuāru un izvēlēties sev tīkamākos iestudējumus:

Janvāris

Februāris

Marts

Aprīlis

Maijs
Ritināt uz augšu