Izvēlne
EN

Nana Dzidziguri

Mecosoprāns

Gruzīnu mecosoprāns NANA DZIDZIGURI operdziedāšanu studējusi V. Sarajišvili Valsts Konservatorijā Tbilisi. Piedalījusies Monseratas Kavaljē, Mirellas Freni, Enzo Daras, Badri Maisuradzes un Pātas Burkuladzes vadītajās meistarklasēs.  Vēl studiju laikos debitējusi uz Batumi Valsts operas skatuves Karmenas lomā un Fenēnas lomā operā Nabuko, karjeru turpinājusi kā Tbilisi Valsts operas soliste. 2016. gadā ieguvusi pirmo vietu Starptautiskajā vokālistu konkursā Voci Verdiani Buseto, ir Premio Roma uzvarētāja. Bijusi arī Monseratas Kavaljē konkursa un Maggio Musicale Fiorentino akadēmijas Starptautiskā vokālistu konkursa fināliste.

Nana Dzidziguri ir sadarbojusies ar Batumi operu un Tbilisi Valsts operu Gruzijā, Braunšveigas Valsts teātri, Vupertāles operu, Detmoldes teātri, Noistrelicas teātri, Vīsbādenes Valsts teātri, Osnabrikas teātri un Minsteres teātri Vācijā, Teatro Comunale Itālijas pilsētā Modenā, Prāgas Valsts operu u.c. 2021. gadā ar Zīgrunas lomu operā Valkīra debitējusi Baireitas festivālā, kur 2022. gadā uzaicināta piedalīties atkārtoti. Bijusi ieplānota arī mākslinieces dalība operas Rigoleto iestudējumā Glaindbornas festivālā, taču tas pandēmijas dēļ atcelts. Dziedātājas repertuārā ir tādas lomas kā Švertlaite un Zīgruna Valkīrā, titulloma Karmenā, Fenēna Nabuko, Olga Jevgeņijā Oņeginā, Marselīna Figaro kāzās, trešā dāma Burvju flautā, Ļubaša Cara līgavā, princese Eboli Donā Karlosā, Ģertrūde Ansītī un Grietiņā, Frederika Luīzē Millerē un daudzas citas.

2022./2023. gada sezonā māksliniece dziedājusi Švertlaites lomu operā Valkīra Cīrihes operā, Zīgruni Oldenburgas Valsts teātrī, Ulriku Masku ballē Bonnas operā un Karmenu Prāgas Valsts operā. Šovasar viņa interpretācijā izskanējusi titulloma operā Karmena Tbilisi Nacionālajā operā, bet šoruden turpat būs iespējams baudīt viņas sniegumu titullomā operā Samsons un Dalila.

 

Foto: Zana Jozeljic

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu