Izvēlne
EN

Mihaels Veiniuss

Tenors

Viens no Skandināvijas pieprasītākajiem un atzītākajiem tenoriem Mihaels Veiniuss dzimis un audzis Stokholmā. Muzikālo izglītību viņš, tolaik būdams baritons, sāka Ādolds Fredrika Mūzikas skolā un noslēdza Stokholmas universitātes Operas koledžā.

2012./2013. gada sezonā Mihaels Veiniuss dzied Zīgmunda lomu „Valkīrā” Stokholmas Karaliskajā operā, Vācu operā pie Reinas un Latvijas Nacionālajā operā, titullomu „Loengrīnā” Vācu operā Berlīnē, titullomu „Parsifālā” Bavārijas operā Minhenē, dona Hosē lomu „Karmenā” Zviedrijas Karaliskajā operā.

Mihaels Veiniuss saņēmis daudzas balvas, tostarp 2004. gadā viņš ieguva prestižo Gestas Vinberga balvu, 2006. gadā – Birgitas Nilsones balvu dziedātājiem, 2008. gadā viņš uzvarēja prestižajā Sietlas operas starptautiskajā Vāgnera konkursā.

Mihaela Veiniusa debija uz profesionālās skatuves notika 1993. gadā ar Giljelmo lomu Mocarta operā „Cosi fan tutte”, un kopš tā laika viņš bijis pastāvīgs viesis vadošajos Zviedrijas opernamos, dziedot Renato „Masku ballē”, Rodrigo „Donā Karlosā”, Marselu „Bohēmā”. Laikmetīgajā opermūzikā dziedātājs izpildījis vairākas lomas, kas tikušas sacerētas tieši viņam. Paralēli operas karjerai Mihaels Veiniuss regulāri sniedz solokoncertus un piedalās koncertos ar orķestri. Viņš uzstājies Dānijā, Norvēģijā, Austrijā, Spānijā, Lielbritānijā, Francijā, Beļģijā un ASV.

2004. gadā Mihaels Veiniuss pārkvalificējās no baritona par tenoru un uzreiz guva lielus panākumus ar Lacas lomu „Jenūfā” Norlandes operā Zviedrijā. 2005. gadā viņš dziedāja donu Hosē „Karmenas” koncertuzvedumā ar Stokholmas Karalisko filharmonisko orķestri, Logi „Reinas zeltā” ar Gēteborgas simfonisko orķestri un Sergeju „Mcenskas apriņķa lēdijā Makbetā” Vermlandes operā.

Starp viņa lomām minamas Rikardo „Masku ballē” Malmes operā, Turidu „Zemnieka godā” Zviedrijas Karaliskajā operā, titulloma „Parsifālā” Manheimā un Vermlandes operā, Diks Džonsons „Meitenē no rietumiem” un Hērods „Salomē” Malmes operā u.c.

www.michaelweinius.com

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu