Izvēlne
EN

Īvija Poarosa

Horeogrāfe

Britu horeogrāfe un dejotāja ĪVIJA POAROSA pirmās dejas prasmes apguvusi Londonā, vēlāk apmācības turpinājusi Vācijā. Studējusi Manheimā un Frankfurtē, iegūstot bakalaura grādu Frankfurtes Mūzikas un skatuves mākslas universitātē un zināšanas praksē pielietojot The Forsythe Company horeogrāfa Viljama Forsaita vadībā. Strādājusi ar horeogrāfiem Viljamu Forsaitu, Regīnu van Berkelu, Margaritu Donlonu, Ramzesu Siglu, Ričardu Sīgalu, Klaudiju Šreieri un Spenseru Tībergu.

Kopš 2015. gada Īvija Poarosa regulāri uzstājusies Frankfurtes operas iestudējumos, ko veidojuši režisori Klauss Gūts, Berijs Koskis, Damjāno Mikjeleto, Vensāns Busārs, Teds Hafmans un Alekss Uljē (La Fura dels Baus). 2021. gadā Poarosa dejojusi Londonas Karaliskajā Kovengārdena operā K. Gūta veidotajā operas Jenūfa iestudējumā, kas 2022. gadā saņēmis Olivjē balvu kā Labākais operas iestudējums. Pateicoties sadarbībai ar Klausu Gūtu, māksliniece kā horeogrāfe un kustību koordinatore strādājusi Neapoles Teatro San Carlo (Dons Karloss) un Ēksanprovansas festivālā (Ceļojums, Dante).

Kā brīvmāksliniece piedalījusies dejas, kino un interdisciplināros projektos. Sadarbojusies ar tādām deju kompānijām kā Ensemble Modern, Dorfproduct, Frankfurtes Kamerfilharmonija un Gossips Collective. 2022. gadā viņa uzaicināta līdzās pianistam Pjēram Lorānam Emāram veidot koncertvakara 2 x dzirdēt: Hindemīts horeogrāfiju Frankfurtes Vecajā operā. Nesen veidojusi kophoreogrāfiju jaundarbam kompānijā Gossips Collective. Horeogrāfes Galas Fefermanas 2021. gadā veidotā dejas filma HINENI, kurā piedalījusies arī Īvija Poarosa, izrādīta dažādos festivālos Vācijā un Izraēlā. Māksliniece kā soliste piedalījusi režisores Mērijas Bērnbaumas īsfilmā Obscura Nox, kas 2022. gadā tapusi Filadelfijas operas filmu sērijā Opera on Film un veiksmīgi piedalījusies festivālos Kanādā un ASV.

Paralēli radošajam darbam un dejotājas karjerai Īvijas Poarosa ir ieguvusi maģistra grādu psiholoģijā.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu