Izvēlne
ENRU

Liene Grava

Horeogrāfe

Liene Grava ir laikmetīgās, kā arī mūsdienu dejas horeogrāfe un dejotāja. 2011. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Mūsdienu dejas horeogrāfijas nodaļu, kopš 2010. gada sadarbībā ar Latvijas ievērojamākajiem režisoriem veido horeogrāfijas valsts un nevalstiskajos teātros, kā arī darbojas neatkarīgos projektos.

Liene Grava trīsreiz nominēta Spēlmaņu nakts balvai nominācijā Gada kustību mākslinieks un 2014. gadā šo balvu saņēmusi par izrādēm Piafa un Sarkanais, sasodītais mēness Liepājas teātrī.

Horeogrāfe veidojusi kustību režiju Latvijas Nacionālās operas iestudējumam Iemūrētie (komponists Ēriks Ešenvalds, režisore Laura Groza-Ķibere) 2016. gadā. 

2017. gadā kā horeogrāfe un režisora asistente piedalījusies Liepājas teātra izrādes Precības (režisors Sergejs Zemļanskis) tapšanā, kā arī iestudējusi horeogrāfijas Jaunā Rīgas teātra izrādēm Pēdējā Ļeņina eglīte (režisors Uldis Tīrons) un Cerību ezers aizsalis (režisors Vladislavs Nastavševs). 2018. gadā tapusī dejas izrāde Kvēldiegs nominēta divās Dejas balvas kategorijās. Liene Grava ir valsts simtgadei veltītās lielizrādes Abas malas laikmetīgas dejas horeogrāfiju autore.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu