Izvēlne
EN

Alla Sigalova

Horeogrāfe

Horeogrāfe ALLA SIGALOVA tiek uzskatīta par Krievijas vadošo laikmetīgās dejas autoritāti. 1978. gadā beigusi Agripinas Vaganovas Krievu baleta akadēmiju Sanktpēterburgā, 1983. gadā absolvējusi režijas fakultāti Krievijas Teātra mākslas universitātē un sākusi strādāt dažādos Maskavas teātros kā horeogrāfe. 1989. gadā radījusi Allas Sigalovas neatkarīgo teātra trupu, kas faktiski bija pirmais Krievijas laikmetīgās dejas teātris. Kopš tā laika gan kā horeogrāfe, gan režisore iestudējusi vairāk nekā 200 teātra, baleta un operas uzvedumus, strādājusi un pasniegusi Eiropā un Amerikā. Latvijas Nacionālajā operā iestudējusi izrādes Dueti (1996), Dzeltenais tango (1997), Bolero (2000) un Otello (2012). Sadarbojusies ar mūziķiem Gidonu Krēmeru, Mstislavu Rostropoviču, Jevgeņiju Kolobovu; režisoriem Robertu Sturua, Romānu Vitjuku, Romānu Kozaku, Kirilu Serebreņņikovu, Alvi Hermani. Veidojusi neskaitāmus horeogrāfijas darbus un muzikālos šovus televīzijā un teātros.

No 1982. līdz 2004. gadam pasniegusi skatuves deju Krievijas Teātra mākslas universitātē. Alla Sigalova ir Maskavas mākslas teātra studijas profesore un skatuves kustības katedras vadītāja. Izveidojusi un vada dejas mākslai veltītu radio programmu kanālā Kultūra.

2008. gadā saņēmusi Krievijas teātra balvu Zelta maska par sasniegumiem horeogrāfijā un drāmas teātrī. Baleta izrāde Otello saņēmusi Latvijas Gāzes Gada balvu operai kā 2012./2013. gada sezonas labākais jauniestudējums.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu