Tuvojoties operas “Karmena” pirmizrādei Latvijas Nacionālajā operā, studenti piedāvā mūsdienīgu redzējumu par Karmenas tēmu

Gatavojoties Žorža Bizē operas “Karmena” jauniestudējuma pirmizrādei, kas Latvijas Nacionālajā operā gaidāma 2. martā, Latvijas Nacionālā opera un balets piedalījās aizraujošā kopprojektā ar RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas bakalaura programmas studentiem.

RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas bakalaura programmas 3. kursa studentiem bija uzdevums izveidot video esejas par Žorža Bizē operas “Karmena” tēmu. Studentiem tika dota  radošā brīvība veidot savus darbus gan kontekstā ar "Karmenas" tēliem un sižetu, gan radot savus oriģinālstāstus par "Karmenā" attēloto mīlestību, kaisli, nodevību, dzīvību un nāvi.

Uzsākot darbu, studenti tikās ar Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes locekli Dainu Markovu un muzikologu Miku Čeži. Viesojoties Latvijas Nacionālajā operā, studenti tika iepazīstināti ar dažādām Karmenas interpretācijām operā un baletā un topošā operas jauniestudējuma koncepciju.

Trīs mēnešus RISEBA pasniedzēja Jāņa Rēdliha un departamenta vadītāja Jāņa Holšteina vadībā topošie televīzijas un kino producenti, televīzijas režisori un operatori strādāja pie video eseju veidošanas. Noslēguma skatē pabeigtie darbi tika vērtēti kā studentu prasmes apliecinoši kursa darbi.

Piedāvājam iepazīties ar interesantākajām un radošākajām video esejām par Karmenas tēmu.

Darba autori: Laima Kacena, Pēteris Valdmanis, Aivis Šulcs un Juta Einmane.

 

Darba autori: Svetlana Ļicova, Ņikita Krivickis, Deniss Uvarovs un Daniils Pušpurs

 

Darba autori: Aneta Gūtmane, Lūcija Rošāne, Kaspars Kambaris un Laura Sproģe.

 

Darba autori: Eduards Mellups, Juris Grīnfelds, Krišs Apšenieks un Sabīne Vucēna.

 

Darba autori: Anastasija Bokareva, Anastasija Pļitina un Olga Mihailova.

 

Operas “Karmena” jauniestudējuma pirmizrāde Latvijas Nacionālajā operā gaidāma 2. martā. Iestudējumu veido muzikālais vadītājs un diriģents Jānis Liepiņš, diriģents Normunds Vaicis, režisore Marija-Eva Sinjorela, scenogrāfs fabjēns Tenjē un kostīmu māksliniece Yashi. Vairāk informācijas par jauniestudējumu ŠEIT.

 

 
Ritināt uz augšu