Izvēlne
ENRU

No Operas ar mīlestību! Februārī turpināsies tiešsaistes programma

Februāri, ko pasaulē bieži sauc par mīlestības mēnesi, arī mēs esam lēmuši veltīt mīlestības tēmai operā un baletā. Nav citu jūtu ar tik daudzšķautņainu raksturu, kas var gan sāpināt un iznīcināt, gan celt debesīs un dot spēku. Varbūt tāpēc tā ir iedvesmojusi gandrīz katru pasaules dzejnieku, komponistu un mākslinieku jaunu darbu radīšanai. Mīlestības tēma caurvij arī neskaitāmas operas un baleta izrādes, tāpēc februārī, turpinot tiešsaistes pasākumu sēriju, piedāvāsim tematisku izrāžu ierakstu izlasi – Džakomo Pučīni operu “Manona Lesko”, Pētera Čaikovska baletu “Apburtā princese” un Žorža Bizē operu “Karmena”.

Biļetes var iegādāties ŠEIT.

Divi metri vai 2000 kilometri – esam sasniedzami!

Latvijas Nacionālās operas un baleta tiešsaistes programma sākās decembrī ar opereti “Sikspārnis”, baletu “Riekstkodis” un Gadumijas koncertu Operā. Tā raisīja lielu publikas interesi – iestudējumi skatīti gandrīz desmit tūkstošus reižu.

 

No 5. līdz 28. februārim tiks piedāvāta Džakomo Pučīni opera “Manona Lesko” ar pasaulslaveno lietuviešu soprānu Asmiku Grirgorjanu titullomā un Sergeju Poļakovu de Grijē lomā, Manonas brāļa lomā – Jānis Apeinis, Žeronta lomā – Krišjānis Norvelis. Iestudējumu veidojuši diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore Ināra Slucka, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Keita, video māksliniece Katrīna Neiburga, dramaturgs Mikus Čeže, gaismu mākslinieks Igors Kapustins, kustību režisore Elita Bukovska. Videoieraksta režisors - Gints Fārenhorsts. „Manona Lesko” ir Džakomo Pučīni trešā opera, kas tapusi pēc abata Prevo darba „Stāsts par kavalieri de Grijē un Manonu Lesko” motīviem. Režisore Ināra Slucka, interpretējot šo Pučīni meistardarbu, galveno uzmanību pievērš abata Prevo ieskicētajai problēmai –  tam, ko lielas kaislības spēj izdarīt ar cilvēku. Izspēlējot šo mīlasstāstu mūsdienās, režisore maina nevis operas saturu, bet gan akcentē tajā būtisko.

 

No 12. līdz 28. februārim būs skatāms Pētera Čaikovska balets “Apburtā princese”, kura ieraksts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fona atbalstu. Galvenajās lomās – Sabīne Strokša un Sergejs Neikšins. “Apburtā princese” ir viens no visu vecumu skatītāju iemīļotākajiem baleta uzvedumiem LNOB. To veidojuši horeogrāfs-inscenētājs Aivars Leimanis, diriģents Farhads Stade, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ināra Gauja. Videoieraksta režisors - Edmunds Mickus. Pēc Šarla Pero pasakas motīviem veidotais balets stāsta par simtgadu miegā aizmigušu skaistu princesi, ko atmodina drosmīga prinča skūpsts. Čaikovska brīnišķīgā mūzika un iestudējuma krāšņais skatuves noformējums ved uz brīnumzemi, kurā mīt fejas, pasaku tēli, princeses un ļaundari. Baletā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija.

 

No 19. līdz 28. februārim piedāvājumā Žorža Bizē opera “Karmena”. Šajā iestudējumā titullomu atveido Ramona Zaharija, Dona Hosē lomā – Dmitrijs Golovņins, Eskamiljo lomā – Jānis Apeinis, Mikaēlas lomā – Laura Teivāne. Iestudējumu radījuši diriģents Jānis Liepiņš, režisore Marija Eva Sinjerola, scenogrāfs Fabjēns Tenjē, kostīmu māksliniece Yashi, gaismu mākslinieks Filips Bertomē, video mākslinieks Artis Dzērve, hiphopa horeogrāfiju veidojis Guntis Spridzāns kopā ar dejotājiem. Videoieraksta režisors - Juris Sējāns. Žorža Bizē šedevrs “Karmena” ir viena no visu laiku populārākajām operām. Franču režisores Evas Marijas Sinjerolas interpretācijā šīs operas darbība norisinās mūsdienu lielpilsētas nomalē – vietā, kur cilvēkus no ārpasaules izolē betona konstrukciju arhitektūra.

Visi ieraksti pirmajā dienā būs skatāmi no pulksten 18.00.

Biļetes no 22. janvāra būs pieejamas vietnē www.bilesuparadize.lv. Cena uz vienu pasākumu – EUR 7, uz visiem trim – EUR 17. Katru ierakstu lietotāja profilā noteiktajā laikposmā varēs skatīties neierobežotu reižu skaitu.

 

 

 

 
Ritināt uz augšu