Izcilie solisti Tatjana Melņičenko un Vladislavs Suļimskis operā "Makbets" 3. februārī

3. februārī vienīgo reizi šosezon tiks izrādīts Džuzepes Verdi operas “Makbets” iestudējums. Galvenās lomas interpretēs izcilie solisti Tatjana Melņičenko un Vladislavs Suļimskis, kas ar grandioziem panākumiem dziedāja šī uzveduma pirmizrādē 2015. gadā. Pie diriģenta pults – Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Ukraiņu soprāns Tatjana Melņičenko ar panākumiem dzied Metropolitēna operā, Kraliskajā Koventgārdena operā, Hamburgas Valsts operā, Veronas arēnā un citur. Latvijas skatītāji viņu iepazinuši un novērtējuši gan lēdijas Makbetas lomā, gan Abigailas lomā operā “Nabuko”.

Marijas teātra vadošais solists, daudzu prestižu konkursu laureāts Vladislavs Suļimskis dziedājis arī Lielajā teātrī, Bāzeles, Malmes, Štutgartes, Dallasas opernamos, Edinburgas un Savonlinnas festivālos u.c. 2018. gada vasarā Vladislavs Suļimskis debitēs Zalcburgas festivālā ar Tomska lomu operā “Pīķa dāma”, ko diriģēs maestro Mariss Jansons.

“Makbeta”  iestudējumu veidojuši muzikālais vadītājs un galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, diriģents Aigars Meri, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss, horeogrāfe Linda Mīļā, videomākslinieks -8.

Linda Mīļā par horeogrāfes darbu saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada kustību režisore. Iestudējums bija nominēts “Spēlmaņu naktij” arī par labāko scenogrāfiju, kostīmiem un video. Tāpat iestudējums bija nominēts Lielajai Mūzikas balvai kategorijā “Gada uzvedums”.

„Makbets” guvis atzinīgas recenzijas starptautiskajā operas presē, tādos prestižos izdevumos kā „Opernglass” un „Opera Now”. „Makbeta” videoieraksts baudījis lielu publikas atsaucību starptautiskajā digitālajā vietnē "The Opera Platform".

Biļetes var iegādāties LNO un “Biļešu Paradīzes”  kasēs, kā arī internetā.

 

 

 
Ritināt uz augšu