Izvēlne
ENRU

23. novembrī sākas biļešu tirdzniecību uz izrādēm janvārī un februārī

Tirdzniecība uz Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādēm janvārī un februārī sāksies 23. novembrī plkst. 10.00. Biļetes var iegādāties LNOB un “Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

2022. gada 13. janvārī pirmizrādi piedzīvos viens no spožākajiem darbiem latviešu mūzikā – Jāņa Kalniņa muzikālā traģēdija “Hamlets, stāsts par spēku un maigumu, kas veidots desmit ainās ar starpspēlēm. Jaunuzvedumu veido izrādes muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore Kristīna Vuss (Kristina Wuss), scenogrāfs Andris Eglītis un kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka. Iestudējuma patrons ir Latvijas Nacionālās operas ģilde ASV. Titullomā Raimonds Bramanis vai Andris Ludvigs.

Jāņa Kalniņa operas “Hamlets” pirmiestudējums Jāņa Zariņa režijā Latvijas Nacionālajā operā notika 1936. gadā ar pašu komponistu pie diriģenta pults. Libretā operas autors saīsinājis lugā lasāmās filozofiskās sarunas un garos monologus, pēc iespējas saudzējot to, kas tik raksturīgs šai traģēdijai. Pēc pirmizrādes avīze Rīts rakstīja: “Sen mūsu staltais operas nams nav piedzīvojis tik spožu pirmizrādi, sen latviešu komponists nav sumināts tādiem aplausiem un ovācijām, sen operas pirmizrāde nav pulcinājusi tik jūsmīgus un atsaucīgus klausītājus, kā vakar, kad operā pirmo reizi paša komponēto Hamletu diriģēja jaunais latviešu komponists Jānis Kalniņš.” Atkārtoti, nu jau muzikāli pārveidotā redakcijā, iestudējums Jāņa Zariņa režijā tika īstenots 1943. gadā. Abos uzvedumos titullomu dziedāja ievērojamais latviešu tenors Mariss Vētra, bet Klaudija lomu – harizmātiskais baritons Ādolfs Kaktiņš.

Janvāra un februāra repertuārā iekļauti visi iepriekšējie šīs sezonas jauniestudējumi – operas “Simons Bokanegra” un “Pelnrušķīte”, baleti “Drakula” un “Divi metri”.

Pēc ilga pārtraukuma uz skatuves atgriezīsies operas “Bohēma” (23. janvārī un 12. februārī) un “Pīķa dāma” (4. un 20. februārī), baleti “Apburtā princese” (20. janvārī un 13. februārī), “Pērs Gints” (19.janvārī), “(Ne)stāsti man pasakas. Hamlets” (19.februārī).

Pirms biļešu iegādes un izrādes apmeklējuma aicinām iepazīties ar aktuālajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem ŠEIT.
Ritināt uz augšu