Izvēlne
EN

Pritija Jende

Soprāns

Plāsido Domingo konkursa Operalia 2011. gada uzvarētāja Pritija Jende ir viens no daudzsološākajiem soprāniem pasaulē. Viņa ir uzvarējusi vairākos starptautiskos konkursos, tostarp Belvederes starptautiskajā konkursā. Pritija Jende vokālās studijas uzsāka dzimtajā Dienvidāfrikā, bet turpināja prestižajā Accademia Teatro La Scala.

Viņas pirmās lomas Eiropā bija Mūzika Monteverdi “Orfejā” Mantujā, Mikaēla “Karmenā” Latvijas Nacionālajā operā, Klāra Geršvina “Porgijā un Besā” Berlīnes vācu operā un Norvēģijas operā.

2010. gadā Pritija Jende ar lieliem panākumiem debitēja Milānas La Scala ar Bereničes lomu Rosīni operā L’occasione fa il Ladro. La Scala Pritija Jende bijusi arī Elvīra “Itālietē Alžīrā” ar Antonello Allemandi pie diriģenta pults un Barbarīna ‘Figaro kāzās) (režisors Džordžo Strēlers, diriģents Andrea Batistoni). 2012. gada septembrī viņa La Scala debitēja Mizetes lomā “Bohēmā”.

Pritijas Jendes koncertrepertuārā ir Mocarta Rekviēms un Vesperes, Brāmsa Vācu rekviēms, Forē Rekviēms, Vivaldi „Magnificant”, Forē Rekviēms u.c.

2012./2013. gada sezonā Pritija Jende dziedās Milānas La Scala, Metropolitēna operā Ņujorkā, Berlīnes vācu operā un citviet.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu