Izvēlne
EN

Pjotrs Bečala

Tenors

PJOTRS BEČALA ir viens no mūsdienu pieprasītākajiem liriskajiem tenoriem un pastāvīgs viesis pasaules vadošajos opernamos. Polijā dzimušais mākslinieks tiek slavēts ne tikai par skaisto balsi, bet arī dedzīgo iejušanos katra operas varoņa tēlā. Papildus darbam operās, viņš ir izpildījis daudzus lieliskus vokālos darbus ar pasaules atzītākajiem orķestriem un diriģentiem.

Pjotrs Bečala 2020./2021. gada sezonu iesāka ar koncertu Gran Teatre del Liceu Barselonā. Vēlāk sniedza koncertus Vīnē, Grācā, Drēzdenē, Varšavā, Minhenē un Maskavā. Solokoncertu sērija ar pianisti Sāru Tizmenu viņu aizveida uz Ovjedo, Laspalmasu, Lapalmu, Barselonu un Madridi. Kopā ar Filadelfijas orķestri diriģenta Janika Nezē-Segēna vadībā izpildījis Gustava Mālera Dziesmu par zemi  Filadelfijā un Ņujorkā, kā arī dziedāja Verdi Rekviēmu Grafenegas festivālā. Uz operas skatuves Bečala sezonu aizsāka Varšavā, interpretējot Vertera lomu Masnē operā Verters. Gan šo, gan Prinča lomu Nārā dziedāja arī Vīnes Valsts operā. Sezonas repertuāra bija arī Loengrīns Vācu operā Berlīnē un Baireitas festivālā, kā arī Lucia di Lammermoor Cīrihes operā.

Pjotrs Bečala ir regulārs viesis Metropoles operā Ņujorkā. Kopš debijas 2006. gadā tur dziedājis Ļenski Jevgeņijā Oņeginā, Princi Nārā, Edgardo Lucia di Lammermoor, Rodolfo Bohēmā, Vodemonu Jolantā, Rikardo un titullomas Romeo un Džuljetā un Faustā, de Grijē Masnē Manonā. Tenors bieži uzstājas Minhenes un Vīnes operās un La Scala Milānā. 2016. gadā Kristiāna Tīlemana vadībā līdzās Annai Ņetrebko debitēja Loengrīna lomā Drēzdenes Semperoper.

Pjotrs Bečala Deutsche Grammaphon paspārnē izdevis divus soloalbumus – My Heart’s Delight (2013) un The French Collection (2015). CD un DVD formātā izdots arī Drēzdenes Semperoper Jaungada koncerta ieraksts (2012) ar tenora piedalīšanos, kā arī DVD ar viņa lielisko debiju titullomā operā Loengrīns (2017). Viņa pirmais soloalbums ar verisma ārijām Vincerò! izdevniecībā Pentatone izdots 2020. gada maijā.

2014. gadā Pjotram Bečalam pasniegta ECHO Klassik balva kā Gada dziedātājam, bet 2019. gadā viņam piešķirts Vīnes Valsts operas kamerdziedātāja tituls.

 

Foto: DG / Anja Frers

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu