Izvēlne
EN

Liks Robērs

Tenors

Kanādiešu tenors LIKS ROBĒRS īsā laika posmā kļuva par vienu no interesantākajiem mūsdienu spinto tenoriem. Viņa ceļš uz starptautiskajiem panākumiem sākās 2012. gadā ar debiju Rūdolfa lomā Verdi operā Luīze Millere Malmes operā. 2015. gadā dziedātājs ar panākumiem debitēja Metropolitēna operā Ņujorkā, interpretējot titullomu operā Ernani maestro Džeimsa Levaina muzikālajā vadībā. Šajā iestudējumā viņa skatuves partneri bija Angela Mīda un Plāsido Domingo. Dziedātāja repertuārā ir Dons Hosē Karmenā, Arturo un Edgardo Lucia di Lammermoor, titullomas Faustā, Albertā Heringā un Donā Karlosā, Pangs Turandotā, Rūdolfs Bohēmā, Števa Burija Jenūfā, Pinkertons Madama Butterfly, Kavaradosi Toskā, Mantujas hercogs Rigoleto u. c. 2018. gadā Liks Robērs dziedāja operas Ernani koncertizpildījumā Latvijas Nacionālajā operā diriģenta Daniela Orena vadībā.

Liks Robērs studējis Kvebekas konservatorijā Monreālā, mācības turpinājis Kanādas operas kompānijas studijā. Dziedājis opernamos Viktorijā, Helsinkos, Dortmundē, Malmē, Kvebekā, Lionā, Sanpaulu, Esenē, Tallinā, Tartu un citviet, kā arī Savonlinnas Operas festivālā. Luks Robērs šobrīd dzīvo Tallinā.

Viņa nākamā debija būs Šarla VII lomā Verdi operā Žanna d’Arka Igaunijas Nacionālajā operā 2022. gada rudenī. Dziedātājs ar nepacietību gaida arī atgriešanos Monreālas operā, lai dziedātu Trubadūra un Madama Butterfly iestudējumos.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu