Izvēlne
EN

Larss Klēvemans

Tenors

Zviedru tenors Larss Klēvemans, absolvējis Stokholmas Operas universitātes koledžu 1988.gadā, jau drīz kļuva par vienu no Zviedrijas pieprasītākajiem tenoriem, kas uzstājas Skandināvijas un Eiropas vadošajos opernamos.

Karlstades operā viņa repertuārā ir titulloma operā Andrea Šenjē, TristansTristanā un Izoldē un Gesta Berlings Rikardo Zandonai operā I Cavaliere di Ekebú. Stokholmas Folkoperan viņš ir uzstājies kā Samsons Samsonā un Dalilā, Kalafs Turandotā un titullomā Donā Karlosā, ar kuru viesojies Ņujorkā Bruklinas Mūzikas akadēmijā.
No 1998.līdz 2009.gadam Larss Klēvemans bijis Stokholmas Karaliskās operas solists. Tur viņa repertuārā bija De Grijē Manonā Lesko, GrigorijsBorisā Gudunovā, titullomas OtelloParsifālāDonā Karlosā un Verterā, kā arī Hozē Karmenā, Pinkertons Madama Butterfly, Hercogs Rigoleto, FroReinas zeltā, Ēriks Klīstošajā holandietī, Zīgfrīds Zīgfrīdā un Dievu mijkrēslī, Tristans Tristanā un Izoldē, Manriko Trubadūrā un SamsonsSamsonā un Dalilā.
Larss Klēvemans bieži viesojas Dānijas Karaliskajā operā Kopenhāgenā tādās lomās kā Gustavo Masku ballē, de Grijē Manonā Lesko, ManrikoTrubadūrā un Karavadosi Toskā. Štutgartes Valsts operā viņš iejuties Zīgmunda lomā Valkīrās, bet Ķīles operā titullomās Parsifālā un Otello. Larss Klēvemans arī uzstājies Tristana un Izoldes koncertuzvedumā Kopenhāgenā ar soprānu Ninu Stemmi, un kā Zīgmunds ValkīrāsAmsterdamas Concertgebouw ar diriģentu Lotāru Zagroseku.
2009. gada aprīlī viņš Cīrihes Opernamā piedalījās Roberta Vilsona iestudētajā Zīgfrīdā, un tā paša gada aprīlī kā Zīgfrīds Dievu mijkrēslī ar seru Marku Elderu uzstājās Mančestras Hallé. Šī iestudējuma ierakstuGramaphone apbalvoja nominācijā Labākā opera.
Larss Klēvemans debitēja Koventgārdenas Karaliskajā operā 2009.gada oktobrī, ielecot Tristana lomā divās Tristana un Izoldes izrādēs. 2010.gada pavasarī viņš izpildīja Tanheizera lomu jauniestudējumā Hallē, Vācijā.
2010.gadā viņš dziedājā Hozē Karmenā Karaliskajā Dānijas operā un titullomu Andrē Šenjē Karaliskajā operā Stokholmā, kur viņš atgriezās 2011.gada pavasarī ar Verdi Stifelio.
2011.gada vasarā Larss Klēvemans debitēja Baireitā titullomā Vāgnera operā Tanheizers. 2011./2012. gada sezonā viņš dziedāja Zīgrīdu Dievu mijkrēslī  Latvijas Nacionālajā operā un Gustava Mālera Zemes dziesmu ar Gēteborgas simfonisko orķestri un ar The Hallé Mančestrā. 2013. gada pavasarī Larss Klēvemans debitēja Metropolitēna operā Ņujorkā ar Zīgfrīda lomu operā Zīgfrīds un Dievu mijkrēslis.

Foto: Anna Thorbjörnsson

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu