Izvēlne
EN

Hektors Sandovals

Tenors

HEKTORS SANDOVALS dziedātāja karjeru uzsācis dzimtajā Mehiko, kur no 1987. līdz 1993. gadam studējis Nacionālajā Mūzikas konservatorijā. Dziedātājs pārcēlies uz Eiropu 1994. gadā, lai turpinātu izglītošanos Vīnes Mūzikas un skatuves mākslas universitātē. Hektors Sandovals ir piedalījies vairākās meistarklasēs un izmantojis iespēju apgūt savu repertuāru pie ievērojamiem dziedātājiem, piemēram, Plasido Domingo, Valtera Berija, Luidži Alvas, Krista Merita, Genas Dimitrovas un daudziem citiem. Hektors Sandovals izkopis dziedātprasmi pie izcilā meksikāņu tenora Fransisko Araisas. 2001. un 2003. gadā viņš atzīts par gada labāko dziedātāju, kā arī kļuvis par Starptautiskā Reinsbergas kameroperas dziedāšanas konkursa laureātu 2001. gadā.

Hektors Sandovals ir dziedājis visos nozīmīgākajos opernamos Eiropā, ASV un Latīņamerikā: Valsts operā un Tautas operā Vīnē, Zempera operā Drēzdenē, Štutgartes Valsts operā, opernamos Diseldorfā, Ķelnē, Hamburgā, Valsts operā un Komiskajā operā Berlīnē, Parmas Teatro Regio, Boloņas Teatro Comunale, Parīzes Nacionālajā operā, Briseles Karaliskajā operā La Monnaie, Lielajā teātrī Maskavā, Vašingtonas operā, Meksikas Valsts operā u.c.

Tenora repertuārā ietilpst tādas lomas kā Radamess, Manriko, Dons Karloss, Pollions, Andrē Šenjē, Kavaradosi, Kalafs, Pinkertons, Fausts (Mefistofelis) u.c.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu