Izvēlne
ENRU

Gonzalo Preciado Azanza

Baleta mākslinieks

GONZALO PRECIADO AZANZA dzimis Spānijā. 2014. gadā absolvējusi Anglijas Nacionālo baletskolu (Lielbritānijā). Iepriekš ieguvis apmācību Conservatorio Municipal Profesional de Danza un Maria de Avila baletskolā Spānijā, un piedalījies Bartholin Starptautiskajā baleta seminārā Dānijā 2012. gadā.

Apvienotās Karalistes valdība (2011) un Saragosas pilsēta Spānijā (2012) piešķīruši apbalvojumus - Dance and Drama Award (DaDa) un Beca de Ampliación de Estudios Artísticos de la Diputación de Zaragoza.

Kopš 2015. gada viņš ir Latvijas Nacionālā baleta mākslinieks. Dejojis Kārlēna lomu baletā Antonija #Silmači, tirolieša lomu baletā Pie zilās Donavas, trakonama pacientu Pērā Gintā, Bagdādes Kalifu baletā Šeherezāde un viņas stāsti, Rūķa loma Bolero...

Gonzalo Preciado Azanza uzstājies Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Itālijā, Spānijā, Igaunijā, Lietuvā un Latvijā. 2004. gadā dejoja Franča lomu baletā "Riekstkodis" ar Saragosas baletu.

2011.gadā piedalījies baletā Pelnrušķīte ar LaMov Cia de Danza, kā arī 2013. gadā dejojis baleta izrādēs Korsārs un Riekstkodis ar Anglijas Nacionālo baletu. Viņš ir piedalījies vairākos Galā koncertos visā Eiropā, piemēram, Londonas Karaliskās operas rīkotajā Young British Dancer of the Year (2013), Gala Biloba Spānijā (2016) un Baleta zvaigznes Jūrmalā Latvijā (2016). 

2018. gadā viņš ieguvis bakalaura grādu BA (Hons) in Professional Practice in Arts (Dance) Midlseksas universitātē Londonā, bet 2020. gadā ieguvis maģistra grādu kultūras vadībā Universitat Oberta de Catalunya Barselonā.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu