Izvēlne
EN

Vasilijs Sinaiskis

VASILIJS SINAISKIS ir viens no vadošajiem krievu diriģentiem, kas strādā Iļjas Musina un Kirila Kondrašina tradīcijās. Savas izcilās karjeras laikā maestro ir ieņēmis nozīmīgus amatus un bijis viesdiriģents daudzos pasaules vadošajos orķestros un opernamos. Līdzās ievērojamajai pieredzei un krievu repertuāra autentiskajām interpretācijām, īpaši izceļamas viņa meistarīgi veidotās vācu un britu simfoniskās un opermūzikas interpretācijas, no kurām daudzas fiksētas ierakstos. Viņš bijis Maskavas Lielā teātra galvenais diriģents un muzikālais vadītājs. Kopš 2020. gada septembra maestro ir Ostravas Janāčeka filharmonijas orķestra muzikālais vadītājs.

Sinaiskis ir BBC filharmonijas orķestra goda diriģents. Kopā ar šo kolektīvu īstenoti tādi nozīmīgi projekti kā festivāls Šostakovičs un viņa varoņi, vieskoncerti Eiropā un Ķīnā un daudzkārtējas uzstāšanās BBC Proms. Regulāri kā viesdiriģents sadarbojies ar Lielbritānijas vadošajiem orķestriem, tai skaitā Londonas filharmonijas orķestri BBC Skotijas simfonisko orķestri un Birmingemas simfonisko orķestri, ar ko kopā nesen koncertējis Parīzē, Frankfurtē un Hamburgā.

Sinaiskis ir arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Malmes simfoniskā orķestra goda diriģents, iepriekš bijis arī Nīderlandes filharmonijas orķestra galvenais viesdiriģents, Maskavas filharmonijas orķestra muzikālais vadītājs un galvenais diriģents un Krievijas Valsts orķestra muzikālais vadītājs. Kā viesdiriģents sadarbojies ar Čehijas filharmonijas orķestri, Leipcigas Gewandhaus orķestri, Oslo filharmonijas orķestri, Royal Concertgebouw orķestri (gan Amsterdamā, gan Lucernas festivālā), Seulas filharmonijas orķestri, Honkongas filharmonijas orķestri, Klīvlendas, Sentluisas, Hjūstonas un Jūtas simfoniskajiem orķestriem u.c. 2022./2023. gada sezonā ieplānotas uzstāšanās kopā ar Orquestra Sinfonica do Porto Casa da Musica, Nagojas filharmonijas orķestri, Strasbūras filharmonijas orķestri, Galīcijas simfonisko orķestri un Orchestre National d’Ile de France Parīzes filharmonijā.

Laikā, kad Vasilijs Sinaiskis bija Maskavas Lielā teātra galvenais diriģents un muzikālais vadītājs, radīti vairāki kritiķu atzīti iestudējumi, piemēram, Zelta gailis Kirila Serebreņņikova režijā un Maskavas pirmizrāde operai Rožu kavalieris Stīvena Lolesa režijā. Citviet – Sinaiskis  diriģējis Stīvena Lolesa režisētos operu Jolanta un Francesca da Rimini jauniestudējumus Vīnes Theater an der Wien, Borisu Godunovu Sanfrancisko operā, Karmenu un Rožu kavalieri Anglijas Nacionālajā operā, kā arī operu Ugunīgais eņģelis un Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta iestudējumus Hansa Noienfelsa režijā Berlīnes Komiskajā operā.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu