Izvēlne
EN

Ričards Šumila

RIČARDS ŠUMILA absolvējis Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas diriģēšanas nodaļu pie profesora Ģintara Rinkēviča. Studējis arī Vīnes Mūzikas un skatuves mākslas universitātē (pie prof. U. Lajoviča), prasmes papildinājis meistarklasēs pie diriģentiem Š. Edvardsas, Dž. Kērīva un S. Bedforda.

No 2008. gada bijis Lietuvas Valsts Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta asistents, radot koncertprogrammas bērniem. Sadarbojies arī ar Viļņas Pilsētas operu, kur sagatavojis un diriģējis vairākus operu iestudējumu (Burvju flauta, Verters, Svīnijs Tods, Jevgeņijs Oņegins, Katja Kabanova, Manona Lesko, Cosi fan tutte, Trubadūrs, Bohēma, Toska, Peleass un Melizande, Fausts, Pīķa dāma u.c.).

Kopš 2011. gada R. Šumila strādā Juozas Naujaļa Mūzikas ģimnāzijā, un kopš 2015. gada pasniedz studentiem operdziedāšanu Vitauta Dižā universitātē.

Pēdējo gadu laikā diriģents aktīvi darbojies ar jaunajiem orķestra mūziķiem, piedāvājot radošās darbnīcas un dažādas programmas, kā, piemēram, festivālus Without the Roof, Music Differently: Petras Vyšniauskas un Music as Cinema (režisors Audrjus Stonis).

R. Šumila bieži sadarbojies ar Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Kauņas Pilsētas simfonisko orķestri, Vitauta Dižā universitātes kamerorķestri, LAMT simfonisko orķestri un Kauņas Valsts muzikālo teātri.

2014. gada diriģentam piešķirta skatuves balva Zelta krusts kategorijā Jaunais mākslinieks par Viļņas Pilsētas operas iestudējumu Ansītis un Grietiņa, ko tur sagatavojis kopā ar režisoru Ģediminu Šeduiki.

Kopš 2019. gada R. Šumila ir Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra galvenais diriģents.

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu