Izvēlne
EN

Alberto Holds-Garrido

Diriģents

Spānijā dzimušais diriģents ALBERTO HOLDS-GARRIDO ir uzaudzis Dānijā. Karaliskajā Mūzikas akadēmijā Kopenhāgenā studējis orķestra un kordiriģēšanu, vēlāk studijas turpinājis Sibēliusa akadēmijā Helsinkos – leģendārajā Jormas Panulas diriģēšanas klasē. Vācijas pilsētā Maincā mācījies arī pie Serdžu Čelibidakes.

Pēc Sibēliusa akadēmijas absolvēšanas 1994. gadā, jaunais Alberto Holds-Garrido sāka darbu kā diriģenta asistents Somijas Nacionālajā operā, kur viņš diriģēja operas Divi Foskari, Salome, Traviata, Seviljas bārddzinis u.c. Šajā laikā viņš cieši sadarbojās ar režisoriem Augustu Everdingu, Gecu Frīdrihu, Džankarlo del Monako un daudziem citiem. No 2001. līdz 2003. gadam bijis Zviedrijas Karaliskās operas muzikālais vadītājs un galvenais diriģents. Tur diriģēto operu vidū ir Klīstošais holandietis, Reinas zelts, Otello, Zemnieka gods / Pajaci, Karmena, Carmina Burana, Jautrās vindzorietes, Seviljas bārddzinis.

Jau daudzus gadus maestro Holds-Garrido ir viens no populārākajiem operu diriģentiem Somijā un Zviedrijā. Regulāri diriģē Somijas Nacionālajā operā, Zviedrijas Karaliskajā operā, Savonlinnas operas festivālā. No 2013. līdz 2018. gadam Alberto Holds-Garrido bijis Kuopio pilsētas orķestra galvenais diriģents.

Papildus darbam Skandināvijā, maestro Holds-Garrido guvis panākumus arī citviet Eiropā un pasaulē: opera Traviata diriģēta Velsas Nacionālajā operā un Frankfurtes operā, Makbets Santjago operā, Norma un Ernani Sanktgallenē, Trubadūrs Velsas Nacionālajā operā, Salome Maskavas Jaunajā operā, Galā koncerts ar portugāļu komponista Alfrēdo Keila kompozīcijām Teatro Nacional de Sao Carlos Lisabonā, Bohēma Grācas operā, Toska Veimāras Nationaltheater, Hofmaņa stāsti Malmes operā, Turandota Trondheimā, Norma Igaunijas Nacionālajā operā, Atila Santjago, Aīda Tulonā un daudzas citas.

Jaunākie Alberto Holda-Garrido diriģētie darbi ir Nabuko Tamperes operā, Masku balle Malmes operā, Karmenas atjaunojums Somijas Nacionālajā operā un debija ar Ponkjelli Džokondu Malmē. 2019. gadā ar Bohēmu, bet 2020. gadā ar Karmenas jauniestudējumu viņš atgriezās Tamperē. 2021./2022. gada sezonu viņš uzsāka ar simfoniskās mūzikas koncertiem Somijā, kam sekoja Pajaci un Zemnieka gods Somijas Nacionālajā operā.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu