Izvēlne
EN

Zitas Errs jubilejai veltīta baleta "Žizele" izrāde 3. martā

Ādolfa Adāna baleta Žizele izrāde 3. martā veltīta izcilās primabalerīnas, baleta pedagoģes un repetitores Zitas Errs jubilejai, ko māksliniece atzīmēja pagājušajā gadā.

Šajā izrādē prinča Alberta lomu pirmo reizi dejos Viktors Seiko, titullomā – Jolanta Lubēja.

No 1969. līdz 1997. gadam Zita Errs bija Latvijas Nacionālā baleta vadošā soliste. Viņas repertuārā bija vairāk nekā trīsdesmit lomu, to vidū Žizele, Esmeralda, Kitrija, Pahita, Medora, Aurora, Odeta-Odīlija, Margarita Gotjē un daudzas citas.

No 1992. līdz 2005. gadam Zita Errs strādājusi kā Latvijas Nacionālā baleta repetitore. 1994. gadā nodibinājusi un līdz šim laikam vada “Zitas Errs baleta studiju”. Kopš 2000. gada māksliniece ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas nodaļas vadītāja, pedagoģe, kopš 2017. gada – profesore.

Par savu radošo darbu Zita Errs saņēmusi daudzus apbalvojumus, tostarp Triju Zvaigžņu ordeni, Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu un citas.

Zita Errs dzimusi absolvējusi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu (1970), Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas nodaļu (1993) un Horeogrāfijas nodaļas maģistrantūru (2000).

Attēlā - Zita Errs titullomā baletā Žizele 1974. gadā. 
Ritināt uz augšu