Izvēlne
ENRU

Titullomu operā “Tanheizers” dziedās pasaulē vadošais Vāgnera tenors Stefens Gūlds

15. decembrī pulksten 17.00 Riharda Vāgnera operas “Tanheizers” izrādē galvenās lomas interpretēs izcils sastāvs. Titullomā būs šobrīd pasaulē vadošais Vāgnera tenors Stefens Gūlds, Elizabetes lomā – Liene Kinča, bet Venus interpretēs mecosoprāns Julianna Bavarska, Volframa lomā – Rihards Mačanovskis. Pie diriģenta pults stāsies Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Stefens Gūlds (Stephen Gould) ir viens no pieprasītākajiem savas paaudzes varoņtenoriem. Mākslinieks interpretējis Riharda Vāgnera un Riharda Štrausa operlomas teju visos pasaules nozīmīgākajos teātros un festivālos. Aizvadītajā vasarā viņš Baireitas operas festivālā dziedāja titullomu operā “Tanheizers” un Tristana lomu operā “Tristans un Izolde”.  “Stefens Gūlds ir viens no pasaulē vadošajiem Tanheizera lomas interpretiem ar pārliecinošu aktiermeistarību un spēcīgu skatuves harizmu,” intervijā žurnālam Opernglas šovasar sacīja režisors Tobiass Kracers (Tobias Kratzer), kas šo operu iestudēja Baireitas festivālā.

Stefens Gūlds uzstājies arī Zalcburgas festivālā, opernamos Vīnē, Minhenē, Berlīnē, Drēzdenē, Parīzē, Romā, Londonā, Ņujorkas Metropolitēna operā, Tokijā un Buenosairesā kopā ar tādiem diriģentiem kā Kristians Tīlemanis, Mareks Janovskis, Pjērs Bulēzs, Seidži Ozava, Filips Džordans, Esa Peka Salonens, Zubins Meta un Saimons Retls.

Elizabetes lomu dziedās dramatiskais soprāns Liene Kinča, kura karjeru sākusi Latvijas Nacionālajā operā un pašlaik uzstājas nozīmīgos ārvalstu opernamos. Liene Kinča atveidojusi virkni lomu Flāmu operā Antverpenē un Ģentē, Venēcijas Teatro la Fenice, Bernē, Theater an der Wien, Hannoveres operā, Leipcigas un Tokijas opernamos un citviet.

Slimības dēļ "Tanheizera" izrādē diemžēl nepiedalīsies Martina Dike. Venus lomu 15. decembrī interpretēs Julianna Bavarska.

“Tanheizera” iestudējumu veidojuši somu režisors Vilpu Kiljunens un scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Kimmo Viskari. Šajā sezonā “Tanheizers” tiks izrādīts tikai vienu reizi.

Biļetes var iegādāties LNO un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.
Ritināt uz augšu