Sezonas atklāšanas Galā koncerts 7. septembrī

7. septembrī Latvijas Nacionālā opera un balets sāks jauno sezonu ar svinīgu Galā koncertu, kurā piedalīsies gan operas un baleta solisti, kā arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris. Skatītājiem būs iespēja atskatīties uz iepriekšējo sezonu izcilākajām virsotnēm, kā arī gūt ieskatu jaunās sezonas iestudējumos.

Koncerta muzikālais vadītājs ir Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore – Dace Volfarte, skatuves iekārtojumu veido Andris Freibergs. Pie Latvijas Nacionālās operas orķestra diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš, Kaspars Ādamsons, Aigars Meri, Farhads Stade un Normunds Vaicis.

Koncerta pirmā daļa būs veltīta baletam. Tajā būs skatāmi fragmenti no iepriekšējās sezonas pēdējā jauniestudējuma – Johana Štrausa “Pie zilās Donavas”, ko dejos solisti Elza Leimane, Annija Kopštāle, Raimonds Martinovs un Ringolds Žigis. Pas de deux no Ādolfa Adāna baleta “Korsārs” dejos Jūlija Brauere un Kārlis Cīrulis, kas vasarā ieguva balvas starptautiskos baleta konkursos.  Elzas Leimanes horeogrāfiju “Said and Done” interpretēs Kirils Baiduks, bet Milanas Komarovas horeogrāfiju “Karmena” – Viktorija Jansone un Arturs Sokolovs.  Čezāres Punji pas de deux “Diāna un Akteons” dejos Laine Paiķe un daudzu starptautisku konkursu laureāts Avetiks Karapetjans, kas no šīs sezonas pievienojies Latvijas Nacionālajam baletam.

Koncerta otrajā daļā skatītājiem būs iespēja iepazīt 2017./2018. gada sezonas operu jauniestudējumus – Zigmara Liepiņa “Turaidas Rozi”, Igora Stravinska “Izvirtības hroniku”, Gaetāno Doniceti “Dons Paskvāli”. Tāpat skanēs skaistākās melodijas no Džakomo Pučīni “Turandotas”, kas piedzīvos atjaunojumu, un Džuzepes Verdi operas “Ernani”, kuras koncertuzvedumu izcilā sastāvā varēs baudīt 14. janvārī. Sezonas atklāšanas koncerta otrajā daļā piedalīsies solisti Sonora Vaice, Raimonds Bramanis, Marlēna Keine, Laima Krīgere, Andris Ludvigs, Dana Bramane, Laura Teivāne, Jānis Apeinis, Jūlija Vasiļjeva, Kalvis Kalniņš un Armands Siliņš, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris. 
Ritināt uz augšu