Sākusies biļešu tirdzniecība uz izrādēm augustā, septembrī un oktobrī

8. maijā sākusies biļešu tirdzniecība uz Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādēm un koncertiem augustā, septembrī un oktobrī.

Tradicionālās vasaras izrādes sāksies 16. augustā. Šogad vasaras izrāžu ciklā baleta cienītājus priecēs tādi iestudējumi kā “Gulbju ezers”, “Pie zilās Donavas”, “Dons Žuans”, “Antonija #Silmači”, “Bolero…”, “Bajadēra”, “Romeo un Džuljeta” un “Apburtā princese”, bet opermākslas pielūdzējiem būs iespēja apmeklēt tādas izrādes kā “Traviata”, “Dons Paskvāle”, “Karmena”, “Fausts”, “Madama Butterfly”.

6. septembrī notiks Sezonas atklāšanas Galā koncerts. Tā programma veidota divās daļās, no kurām pirmā veltīta baletam, bet otrā - operai. Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti, kā arī viesmākslinieki skatītājiem piedāvās ieskatu visā gaidāmajā sezonā – paredzētajos jauniestudējumos, un ļaus atskatīties uz spožākajām mākslas virsotnēm no iepriekšējo sezonu uzvedumiem.

22. septembrī Jaunajā zālē pēc ilga pārtrukuma atkal būs skatāms iestudējums “Cantando y amando, kas ieguva Lielo mūzikas balvu 2012 kategorijā Gada uzvedums. Astora Pjacollas fascinējošā mūzika un Ilonas Bageles balss, pavadošo mūziķu azarts un virtuozitāte, kā arī Katrīnas Neiburgas videoprojekcijās tvertā sajūta uzbur īsto Argentīnas tango, ko nedejo, bet izdzīvo.

28. septembrī pirmizrāde Riharda Vāgnera operai “Klīstošais holandietis”, kas top par godu Latvijas Nacionālās operas trupas simtgadei. “Klīstošais holandietis” bija pirmā opera, ar ko 1918. gadā savu darbību uzsāka jaundibināta Latvju operas trupa. Jauniestudējuma muzikālais vadītājs būs Mārtiņš Ozoliņš, režisors Viesturs Kairišs, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, titullomā – pasaules slavu guvušais latviešu basbaritons Egils Siliņš.

No 3. līdz 5. oktobrim Rīgā viesosies Lietuvas Nacionālais operas un baleta teātris. Tas būs viens no 2018./2019. gada sezonas atklāšanas nozīmīgākajiem notikumiem, kas veltīts Latvijas valsts simtgadei un Lietuvas valsts atjaunošanas simtgadei.  Viesizrāžu programmā ievērojamā vācu režisora Gintera Krēmera  iestudētā Džuzepes Verdi opera „Dons Karloss” 3. oktobrī, lietuviešu komponista Ģiedrus Kupreviča (Giedrius Antanas Kuprevičius) un poļu horeogrāfa Roberta Bondara balets „Čurļonis” (Čiurlionis) 4. oktobrī un horeogrāfa Mauro Bigonceti  iestudētais balets „Piafa” (La Piaf) 5. oktobrī.

26. oktobrī pirmizrādi piedzīvos čehu komponista Jana Kučeras un kanādiešu horeogrāfa Pola Čalmera balets “Trīs musketieri, kas skatītājus aizvedīs Aleksandra Dimā pasaulslavenā romāna piedzīvojumu un kaislību caurstrāvotajā pasaulē. Iestudējums ir radīts pēc Morāvijas-Silēzijas Nacionālā teātra pasūtījuma, un tā pasaules pirmizrāde notika 2017. gada 23. martā Ostravā.

Biļetes var iegādāties Latvijas Nacionālās operas un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.
Ritināt uz augšu