Izvēlne
EN

Sabīne Strokša un Filips Fedulovs Londonā piedalījušies labdarbības koncertā "Dance for Ukraine"

Latvijas Nacionālā baleta vadošie solisti Sabīne Strokša un Filips Fedulovs 18. februārī Londonas Palladium zālē piedalījās labdarības koncertā Dance for Ukraine (Deja Ukrainai). Koncerta mērķis bija vākt ziedojumus stipendijām ukraiņu baletdejotājiem, kā arī iegūt finansējumu Frederika Eštona baleta Veltīgā uzmanība jauniestudējumam Ukrainas Nacionālajā baletā Kijivā. Pasaulslavenais baletdejotājs Mihails Barišņikovs šiem mērķiem ziedoja 10 000 USD.

Koncerta rīkotājs ukraiņu baletdejotājs, kādreizējais Londonas Karaliskā baleta vadošais solists Ivans Putrovs bija pulcējis spožu dejotāju plejādi no visas Eiropas, tostarp Londonas Karaliskā baleta, Ukrainas Nacionālā baleta, Anglijas Nacionālā baleta, HET (Nīderlandes Nacionālā baleta) un citiem. Sabīne Strokša un Filips Fedulovs koncertā uzstājās ar duetu no Frederika Eštona Veltīgās uzmanības. Viņu priekšnesumu recenzijās pēc koncerta kritiķi dēvē kā šarmantu un uzsver publikas silto atsaucību mūsu dejotājiem.

Par dalību koncertā stāsta Sabīne Strokša: “Koncerts noritēja ļoti pozitīvā un jaukā gaisotnē, visi dejotāji atbalstīja cits citu. No rīta mums visiem bija kopīga treniņstunda, kas ļāva paskatīties uz atšķirīgām tehnikām, prasmēm, kvalitātēm, dejas vērtībām. Koncertā līdztekus jau zināmām horeogrāfijām varējām iepazīt arī vēl neredzētus darbus.

Iedvesmo arī koncerta mērķis. Dalībnieku vidū bija arī ukraiņu dejotāji. Ukraiņu pāris bija ieradies no Kanādas, viņi brauc viesizrādēs pa visu pasauli, lai pelnītu naudu savam baletam. Par spīti karam Ukrainā tiek iestudēti jauni darbi. Aizvadītajā gadā Kijivā iestudēja Hansa van Mānena 5 tango, tagad plāno Veltīgo uzmanību, kas ir ļoti sarežģīts, bet vienlaikus arī pozitīvs balets.”

Atbalstīt ukraiņu baletdejotājus un baleta Veltīgā uzmanība iestudējumu Ukrainas Nacionālajā baletā var šeit: https://putrov.com/
Ritināt uz augšu