Izvēlne
ENRU

Pētera Čaikovska balets "Gulbju ezers" LMT Straumē

Latvijas Nacionālā opera un balets sadarbībā ar savu ilggadējo patronu Latvijas Mobilais Telefons (LMT), sākot no 20. marta, aicina uz “Piektdienas un sestdienas vakaru Operā”. Turpmākās četras nedēļas katru piektdienas un sestdienas vakaru LMT Viedtelevīzijā un LMT Straumē varēs skatīties kādu operas vai baleta iestudējuma ierakstu, kas būs pieejams 48 stundas. Pie katras pārraides būs pieejams arī operas vēsturnieka Mikus Čežes video komentārs par gaidāmo izrādi.

 3. aprīlī – dienā, kad Latvijas Nacionālajā operā un baletā bija paredzēta Pētera Čaikovska baleta “Gulbju ezers” pirmizrāde, - LMT Straumē no pulksten 19.00 būs skatāms šī baleta iepriekšējais 2002. gada iestudējums, kas nofilmēts 2018. gadā. Galvenajās lomās - Jūlija Brauere (Odeta), Jolanta Lubēja (Odīlija) un Viktors Seiko (Zigfrīds). Iestudējumu veidojis horeogrāfs-inscenētājs Aivars Leimanis, tajā izmantota Mariusa Petipā un Ļeva Ivanova horeogrāfija. Scenogrāfija autore – Līga Purmale, kostīmu māksliniece – Večella Varslavāne, gaismu mākslinieks – Deivids Hārvijs. Pie diriģenta pults – maestro Aleksandrs Viļumanis.

Baletu "Gulbju ezers" skatieties ŠEIT.

Mikus Čežes vido komentāru skatieties ŠEIT.

Latvijas Nacionālā baleta trupas sniegumā “Gulbju ezera” interpretācijā fascinē rūpīgā attieksme pret klasiku ik detaļā - deju zīmējumā, žestu valodā, tēlu attiecībās, dekorācijās un kostīmos.

 

 
Ritināt uz augšu