Izvēlne
ENRU

Mūžībā devies Vladimirs Cukanovs

Mūžībā devies baletdejotājs, pedagogs, repetitors un horeogrāfs Aleksandrs Cukanovs (1929-2021). Latvijas Nacionālā opera un balets izsaka līdzjūtību mākslinieka tuviniekiem, audzēkņiem un talanta cienītājiem.

Vladimirs Cukanovs no 1947. līdz 1973. gadam bija Rīgas baleta trupas solists, spoži atveidojot daudzas raksturlomas, to vidū ir Nuralī “Bahčisarajas strūklakā”, Zilais Putns “Apburtajā princesē”, Nerrs pas de trois “Gulbju ezerā”, Vergs, Puķu pārdevējs “Korsārā” un daudzas citas. Jau paralēli dejotāja gaitām uzsācis repetitora darbu Latvijas Nacionālajā baletā (1947-1991) un bija klasiskās dejas pedagogs Rīgas Horeogrāfijas skolā (1948-1976). Viņa audzēkņu vidū ir daudzi izcili dejas mākslas profesionāļi – Juris Kaprālis, Aivars Leimanis, Genādijs Gorbaņovs, Viesturs Jansons, Igors Pavļeņins, Marians Butkēvičs un citi. Mākslinieks arī veidojis horeogrāfiju vairākiem baleta iestudējumiem, izrādēm Jaunatnes teātrī un filmai “Vella kalpi”.

Vladimirs Cukanovs daudz strādājis kā viespedagogs daudzu valstu baleta skolās: Irānā, Dānijā, Austrijā, Turcijā, Ungārijā, Brazīlijā, Šveicē, ilgus gadus vadījis vasaras seminārus Badausē (Austrijā).  Kopš 1989. gada Vladimirs Cukanovs bija Vīnes Valsts operas baleta pedagogs-repetitors.

Attēlā: Vladimirs Cukanovs baletā "Korsārs" 1956. gadā. 
Ritināt uz augšu