Izvēlne
EN

Mūžībā devies Mārtiņš Zilberts

Mūžībā devies pianists, Latvijas Nacionālās operas solistu galvenais koncertmeistars Mārtiņš Zilberts (08.12.1977. – 04.07.2024.). Latvijas Nacionālā opera un balets izsaka visdziļāko līdzjūtību Mārtiņa Zilberta tuviniekiem, draugiem, kolēģiem un talanta cienītājiem.

Atvadīšanās notiks otrdien, 9. jūlijā, plkst 14.00 Rīgas krematorijas Lielajā atvadu zālē (Varoņu ielā 3).

Mārtiņš Zilberts bija pianists, kura profesionālo darbību var dēvēt par teju visaptverošu. Kā solists viņš sadarbojās ar Latvijas Nacionālās operas orķestri, Jelgavas un Ventspils kamerorķestriem. Viņa klavierspēle bija klausāma vairākos ansambļos: Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra Klavieru trio, Undertango, Brokastis Četratā, kā arī dažādos sastāvos Latvijas Nacionālās operas rīkotajos kamermūzikas koncertos. Mārtiņš Zilberts regulāri uzstājās kopā ar izciliem vokālistiem, to vidū bijuši arī Liene Kinča, Kristīne Opolais, Egils Siliņš, Inga Kalna, Aleksandrs Antoņenko un citi.

Mārtiņš Zilberts 2000. gadā absolvējis prof. Arņa Zandmaņa klasi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet maģistra grāds iegūts kameransambļa specialitātē, absolvējot prof. Guntas Sproģes klasi. Kopš 1999. gada Mārtiņš Zilberts bija JVLMA mācībspēks, kopš 2009. gada – docents Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā. No 2008. gada viņš veica Latvijas Nacionālās operas galvenā solistu koncertmeistara pienākumus. Mārtiņa Zilberta klavierspēle skanējusi arī Latvijas Nacionālā teātra un Dailes teātra iestudējumos.
Ritināt uz augšu